Näyttää jälleen olevan liikkeellä noita "vale-nimerkkejä" ,joiden tarkoituksena on yrittää sekottaa Kätkäläisen,Dekkarin ja Tutkijan kirjoituksia.
Hassu juttu , ei ne kirjoitukset vaikuta toimintaan mitenkään, mutta ilmeisesti nuo uhraukset scientologian alttarille tulkitaan sc-piireissä menestyskertomuksiksi.
Se hyvä puoli noissa kirjoituksissa on,että tavallinen lukija oivaltaa ilman kovempaa aivotoimintaa, kuka kirjoittaa asiaa ja kuka yrittää kirjoittaa väärällä nimimerkillä asiaa.
Itse tulkitsen asian siten, että se joka näitä feikkijuttuja kirjoittaa istuu koneen ääressä kahvimuki toisessa kädessä ja toisessa joku ihan muu. Tällöin feikkikirjoittaja saa ihan omia kiksejä.
Dekkarinkin kohdalle osui sydäntäraastava kertomus huumehörhöstä, jonka salaiset psykiatria ja sosiaaliorganisaatiot palkkasivat levittämään valheita scientologiasta.
Tätä voisi hieman spekuloida;
Vaihtoehdot;
1.
Antaa paskan palaa, eli ei paljoa heilauta.
2.
Ottaa herne nenään ja tehdä rikosilmoitus kunnianloukkauksesta ja julkisesta herjauksesta.
Poliisi ottaa vastaan rikosilmoituksen ja dekkari heittää koko paketin esitutkintamateriaalin tueksi.
Poliisi löytää kirjoittajan, kuulustelee syylliseksi epäiltynä ja juttu menee käräjäoikeuteen.
Käräjäoikeudessa dekkari osoittaa, että sc-kirkko on hommassa mukana. samalla D ilmoittaa,että kohtuullinen korvaus henkisistä kärsimyksistä ja kunniasta on miljoona euroa. Jotta D saisi korvauksensa vaaditaan oikeudessa,että sc-kirkko ja dianetiikkakeskus määrätään omaisuuden hukkaamiskieltoon ja takavarikkoon.
Ja oli päätös mikä tahansa, niin Dekkari valittaa kunnes saa mieleisen päätöksensä.
Ja jutustahan tulee julkinen, joten lehtilööpeillä riittä reposteltavaa jutusta vielä pitkäksi aikaa.
3.
joku muu vaihtoehto?
Muutama kommentti
4
187
Vastaukset
- ORIGINALTutkija
Tiedoksi että Tutkija ei tule ottamaan ensimmäistäkään herjausta ilman seuraamuksia vastaan.
Sen verran tämä Hubbabubba porukka on saanut aikaiseksi että tuo lahko ei tule v-lemaan...
Dekkari!!!
Vaihtoehto 3.
Tee ilmoitus CCHR:lle!!!!
4.Tutkijalla on ainakin sen verran tavaraa kasassa että saisi aikaiseksi melko hyvän tv-dokumentin.
This is true!- Dekkari
Kiitos viestistä.
Eipä tullut tuo CCHR mieleen. Tosiaan ne ovat kertomansa mukaan huolissaa ihan oikeasti imisten ihmisoikeuksista. Pitänee vääntää valituskirje amerikkaan.
Tosin tuo vaihtoehto neljäkin kuulostaa kiinnostavalta.
Hannu Karpo lienee poissuljetulta mahdollisuudelta ? - ORIGINALTutkija
Dekkari kirjoitti:
Kiitos viestistä.
Eipä tullut tuo CCHR mieleen. Tosiaan ne ovat kertomansa mukaan huolissaa ihan oikeasti imisten ihmisoikeuksista. Pitänee vääntää valituskirje amerikkaan.
Tosin tuo vaihtoehto neljäkin kuulostaa kiinnostavalta.
Hannu Karpo lienee poissuljetulta mahdollisuudelta ?Mites seiska?
Ainakin jutut on ihan Hubbabuban tasoa, jos ei pikkuisen parempiakin? - Dekkari
ORIGINALTutkija kirjoitti:
Mites seiska?
Ainakin jutut on ihan Hubbabuban tasoa, jos ei pikkuisen parempiakin?Niin saishan vanhat mummotkin tietää, minkälaista kusetusta kyseinen homma on, tosin tajuaako mummot bingoiltaan mitään muuta on sitten ihan eri juttu.
7 taitaa enempi keskittyä Matti ja Merja -veitsisarjan esittelyyn pääsääntöisesti.
Seura ja apu voisi olla varteenotettava vaihtoehto.
Tietysti MOT,A-studio tai Silminäkijä voisi olla varteenotettava vaihtoehto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6417847Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4362127Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2222020- 1431611
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511219Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251174Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule951039Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65823Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6701Sofia matkii Martinaa
Sofia etsii omaa lippisjonnea mäkkäreistä ja itiksestä. Tuskin löytää yhtä komeaa.133672