Muutama kommentti

Dekkari

Näyttää jälleen olevan liikkeellä noita "vale-nimerkkejä" ,joiden tarkoituksena on yrittää sekottaa Kätkäläisen,Dekkarin ja Tutkijan kirjoituksia.

Hassu juttu , ei ne kirjoitukset vaikuta toimintaan mitenkään, mutta ilmeisesti nuo uhraukset scientologian alttarille tulkitaan sc-piireissä menestyskertomuksiksi.

Se hyvä puoli noissa kirjoituksissa on,että tavallinen lukija oivaltaa ilman kovempaa aivotoimintaa, kuka kirjoittaa asiaa ja kuka yrittää kirjoittaa väärällä nimimerkillä asiaa.

Itse tulkitsen asian siten, että se joka näitä feikkijuttuja kirjoittaa istuu koneen ääressä kahvimuki toisessa kädessä ja toisessa joku ihan muu. Tällöin feikkikirjoittaja saa ihan omia kiksejä.

Dekkarinkin kohdalle osui sydäntäraastava kertomus huumehörhöstä, jonka salaiset psykiatria ja sosiaaliorganisaatiot palkkasivat levittämään valheita scientologiasta.

Tätä voisi hieman spekuloida;

Vaihtoehdot;

1.
Antaa paskan palaa, eli ei paljoa heilauta.

2.
Ottaa herne nenään ja tehdä rikosilmoitus kunnianloukkauksesta ja julkisesta herjauksesta.

Poliisi ottaa vastaan rikosilmoituksen ja dekkari heittää koko paketin esitutkintamateriaalin tueksi.

Poliisi löytää kirjoittajan, kuulustelee syylliseksi epäiltynä ja juttu menee käräjäoikeuteen.

Käräjäoikeudessa dekkari osoittaa, että sc-kirkko on hommassa mukana. samalla D ilmoittaa,että kohtuullinen korvaus henkisistä kärsimyksistä ja kunniasta on miljoona euroa. Jotta D saisi korvauksensa vaaditaan oikeudessa,että sc-kirkko ja dianetiikkakeskus määrätään omaisuuden hukkaamiskieltoon ja takavarikkoon.

Ja oli päätös mikä tahansa, niin Dekkari valittaa kunnes saa mieleisen päätöksensä.

Ja jutustahan tulee julkinen, joten lehtilööpeillä riittä reposteltavaa jutusta vielä pitkäksi aikaa.

3.

joku muu vaihtoehto?

4

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ORIGINALTutkija

      Tiedoksi että Tutkija ei tule ottamaan ensimmäistäkään herjausta ilman seuraamuksia vastaan.

      Sen verran tämä Hubbabubba porukka on saanut aikaiseksi että tuo lahko ei tule v-lemaan...

      Dekkari!!!

      Vaihtoehto 3.

      Tee ilmoitus CCHR:lle!!!!

      4.Tutkijalla on ainakin sen verran tavaraa kasassa että saisi aikaiseksi melko hyvän tv-dokumentin.

      This is true!

      • Dekkari

        Kiitos viestistä.

        Eipä tullut tuo CCHR mieleen. Tosiaan ne ovat kertomansa mukaan huolissaa ihan oikeasti imisten ihmisoikeuksista. Pitänee vääntää valituskirje amerikkaan.

        Tosin tuo vaihtoehto neljäkin kuulostaa kiinnostavalta.

        Hannu Karpo lienee poissuljetulta mahdollisuudelta ?


      • ORIGINALTutkija
        Dekkari kirjoitti:

        Kiitos viestistä.

        Eipä tullut tuo CCHR mieleen. Tosiaan ne ovat kertomansa mukaan huolissaa ihan oikeasti imisten ihmisoikeuksista. Pitänee vääntää valituskirje amerikkaan.

        Tosin tuo vaihtoehto neljäkin kuulostaa kiinnostavalta.

        Hannu Karpo lienee poissuljetulta mahdollisuudelta ?

        Mites seiska?

        Ainakin jutut on ihan Hubbabuban tasoa, jos ei pikkuisen parempiakin?


      • Dekkari
        ORIGINALTutkija kirjoitti:

        Mites seiska?

        Ainakin jutut on ihan Hubbabuban tasoa, jos ei pikkuisen parempiakin?

        Niin saishan vanhat mummotkin tietää, minkälaista kusetusta kyseinen homma on, tosin tajuaako mummot bingoiltaan mitään muuta on sitten ihan eri juttu.

        7 taitaa enempi keskittyä Matti ja Merja -veitsisarjan esittelyyn pääsääntöisesti.

        Seura ja apu voisi olla varteenotettava vaihtoehto.

        Tietysti MOT,A-studio tai Silminäkijä voisi olla varteenotettava vaihtoehto.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5120
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      116
      1618
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      15
      1429
    4. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1339
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1163
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1037
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1030
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      989
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      59
      805
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      783
    Aihe