Muutama kommentti

Dekkari

Näyttää jälleen olevan liikkeellä noita "vale-nimerkkejä" ,joiden tarkoituksena on yrittää sekottaa Kätkäläisen,Dekkarin ja Tutkijan kirjoituksia.

Hassu juttu , ei ne kirjoitukset vaikuta toimintaan mitenkään, mutta ilmeisesti nuo uhraukset scientologian alttarille tulkitaan sc-piireissä menestyskertomuksiksi.

Se hyvä puoli noissa kirjoituksissa on,että tavallinen lukija oivaltaa ilman kovempaa aivotoimintaa, kuka kirjoittaa asiaa ja kuka yrittää kirjoittaa väärällä nimimerkillä asiaa.

Itse tulkitsen asian siten, että se joka näitä feikkijuttuja kirjoittaa istuu koneen ääressä kahvimuki toisessa kädessä ja toisessa joku ihan muu. Tällöin feikkikirjoittaja saa ihan omia kiksejä.

Dekkarinkin kohdalle osui sydäntäraastava kertomus huumehörhöstä, jonka salaiset psykiatria ja sosiaaliorganisaatiot palkkasivat levittämään valheita scientologiasta.

Tätä voisi hieman spekuloida;

Vaihtoehdot;

1.
Antaa paskan palaa, eli ei paljoa heilauta.

2.
Ottaa herne nenään ja tehdä rikosilmoitus kunnianloukkauksesta ja julkisesta herjauksesta.

Poliisi ottaa vastaan rikosilmoituksen ja dekkari heittää koko paketin esitutkintamateriaalin tueksi.

Poliisi löytää kirjoittajan, kuulustelee syylliseksi epäiltynä ja juttu menee käräjäoikeuteen.

Käräjäoikeudessa dekkari osoittaa, että sc-kirkko on hommassa mukana. samalla D ilmoittaa,että kohtuullinen korvaus henkisistä kärsimyksistä ja kunniasta on miljoona euroa. Jotta D saisi korvauksensa vaaditaan oikeudessa,että sc-kirkko ja dianetiikkakeskus määrätään omaisuuden hukkaamiskieltoon ja takavarikkoon.

Ja oli päätös mikä tahansa, niin Dekkari valittaa kunnes saa mieleisen päätöksensä.

Ja jutustahan tulee julkinen, joten lehtilööpeillä riittä reposteltavaa jutusta vielä pitkäksi aikaa.

3.

joku muu vaihtoehto?

4

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ORIGINALTutkija

      Tiedoksi että Tutkija ei tule ottamaan ensimmäistäkään herjausta ilman seuraamuksia vastaan.

      Sen verran tämä Hubbabubba porukka on saanut aikaiseksi että tuo lahko ei tule v-lemaan...

      Dekkari!!!

      Vaihtoehto 3.

      Tee ilmoitus CCHR:lle!!!!

      4.Tutkijalla on ainakin sen verran tavaraa kasassa että saisi aikaiseksi melko hyvän tv-dokumentin.

      This is true!

      • Dekkari

        Kiitos viestistä.

        Eipä tullut tuo CCHR mieleen. Tosiaan ne ovat kertomansa mukaan huolissaa ihan oikeasti imisten ihmisoikeuksista. Pitänee vääntää valituskirje amerikkaan.

        Tosin tuo vaihtoehto neljäkin kuulostaa kiinnostavalta.

        Hannu Karpo lienee poissuljetulta mahdollisuudelta ?


      • ORIGINALTutkija
        Dekkari kirjoitti:

        Kiitos viestistä.

        Eipä tullut tuo CCHR mieleen. Tosiaan ne ovat kertomansa mukaan huolissaa ihan oikeasti imisten ihmisoikeuksista. Pitänee vääntää valituskirje amerikkaan.

        Tosin tuo vaihtoehto neljäkin kuulostaa kiinnostavalta.

        Hannu Karpo lienee poissuljetulta mahdollisuudelta ?

        Mites seiska?

        Ainakin jutut on ihan Hubbabuban tasoa, jos ei pikkuisen parempiakin?


      • Dekkari
        ORIGINALTutkija kirjoitti:

        Mites seiska?

        Ainakin jutut on ihan Hubbabuban tasoa, jos ei pikkuisen parempiakin?

        Niin saishan vanhat mummotkin tietää, minkälaista kusetusta kyseinen homma on, tosin tajuaako mummot bingoiltaan mitään muuta on sitten ihan eri juttu.

        7 taitaa enempi keskittyä Matti ja Merja -veitsisarjan esittelyyn pääsääntöisesti.

        Seura ja apu voisi olla varteenotettava vaihtoehto.

        Tietysti MOT,A-studio tai Silminäkijä voisi olla varteenotettava vaihtoehto.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      641
      7847
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      436
      2127
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      222
      2020
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      1611
    5. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1219
    6. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1174
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      1039
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      823
    9. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      6
      701
    10. Sofia matkii Martinaa

      Sofia etsii omaa lippisjonnea mäkkäreistä ja itiksestä. Tuskin löytää yhtä komeaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      672
    Aihe