Ruutu.fi / Liiga

Onko kellään kokemuksia kyseisestä palvelusta, näkyykö kunnolla Ämmänsaaressa vai pätkiikö lähetys ?

Minkälaiset laitteet ja kastat vaatii, toimiiko mokkulalla ?

Lähetyksen taso, kuvan laatu ?

Jos olet palvelun köyttäjä, vastaa.

Kiitos !
6213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Parhaan kuvanlaadun (720p/HD/50fps) mahdollistamiseksi suosittelemme vähintään 4Mbps tai nopeampaa nettiyhteyttä ja modernia PC tai Mac -konetta varustettuna tuoreella Internet Explorer/Chrome/Firefox/Safari -selaimella. Vastaavasti mobiiliympäristössä suosittelemme iOS Safari ja Android Chrome -yhdistelmiä ja otteluiden seuraamista osoitteen www.ruutu.fi/urheilu kautta (vain live-sisällöt). Huomioithan, että erityisesti mobiililittymissä (ns. nettitikut, mobiililaitteet ja vastaavat) yhteysnopeus vaihtelee merkittävästi operaattorin tukiaseman sen hetkisen kuormituksen ja ajankohdan mukaan." Nopeuden voit käydä testaamassa esimerkiksi www.speedtest.net -sivuilla.

Kyllä minä luulen, että Ämmässäin toimii ja jopa mokkulalla. Lähetykset on ihan kohtalaisella tasolla, parempaa tekemistä mitä Urholla oli aikanaan ja kuvan laatukin on parempi. Taitavat ajaa tuota Nelonen Pro HD-kanavalta ainakin osan peleistä. Käy vielä täältä lukemassa lisää: http://keskustelu.jatkoaika.com/threads/www-ruutu-fi-–-lätkä-urheilufanin-unelma.56520/

Äänestä

Kiitokset vastauksesta !

Kävin lukaisemassa linkkiäsi ja tulin siihen johtopäätökseen että taidan antaa olla, lieneekö sitten äänekkäimpiä ne jolla hommat ei pelitä.
Mutta jos tuota tasoa on toimivuus, lienee parempi olla sekaantumatta.

Radio-suomi saa toimia edelleen livelähetyksenä ja kuvan muodostan omassa päässäni, se jos pätkii niin ei tarvitse vihoitella kuin itselleen.

Äänestä

HYVIN SE TOIMII!!!! KANNATTAA TILATA JA NAUTTIA HUIPPU JÄÄKIEKOSTA!

Äänestä
  • Kiitokset vastauksesta. Päätin kokeilla kun oli tuo ilmainen kaksi viikkoa, eilen ainakin toimi ihan ok, kun ottaa huomioon laitteiston ja yhteyden.

    Tai ehkä se onkin etu että laitteet ei ole ihan viimeisintä mallia.

    Tosin seuraamani Kärppien ottelu oli ihan täyttä tuubaa, mutta se kai ei ole Ruutu.fi n vika...

    Voin jopa suositella palvelua.

    Äänestä

" NAUTTIA HUIPPU JÄÄKIEKOSTA! "
Kaukana huippujääkiekosta moinen lämiminen ja tappelu.

Äänestä

No en sittenkään suosittele, tämä lauantai ilta on ollut kohtuullisen sitkeeää katsella, lopetin kun ei jaksanut sitä pä-tk-i-mis-tä...

Pät-pät-pät-kiiiii, ei hyvä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mahdollinen tilaaja kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia kyseisestä palvelusta, näkyykö kunnolla Ämmänsaaressa vai pätkiikö lähetys ?

Minkälaiset laitteet ja kastat vaatii, toimiiko mokkulalla ?

Lähetyksen taso, kuvan laatu ?

Jos olet palvelun köyttäjä, vastaa.

Kiitos !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu