Olen juuri vaihtanut IE:stä Mozillaan, miten Suosikit saa siirrettyä? Mozilla väittää, että muka siirtyvät automaattisesti... Ja kun teen sivuista kirjanmerkkejä (eikös tämä ole sama kuin IE:ssä Suosikit..??), Mozilla ei muista niitä seuraavalla kerralla kun avaan selaimen. Tai ei ainakaan näytä niitä Bookmarks alasvetovalikossa... APUUUWWA... Kiitos.
Auttakee, Mozilla - IE onkelmia
Kuli
2266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Katsos mitä näkyy kun valitse sen kirjanmerkit ja siitä kohdan muokkaa kirjanmerkkejä. Sieltä pitäis olla myös tiedost valikossa kohta "Tuo", jonka avulla pystyt tuomaan IE:n suosikit.
Mozilla 1.8-versiossa, mutta FireFoxissa tuota ei ole sattunut. Kun noita selaimia on kattava valikoima, en ole pulmaan edes yrittänyt keksiä/etsiä ratkaisua. Lataa sinäkin FireFoxin uusin ja käske tuoda IE:n suosikit(bookmarks), niin johan löytyvät. Toi 1.8 on testausversio, joten saa ollakin vielä vähän "rikki". Ainakin minusta.
Tätä naksuttelen linux-versiolla FireFoxia, Konqueror on toi toinen vaihtoehto, muita en ole viitsinyt tähän asentaakaan.