Moro!
Kattelin tuossa, että saisin tuollaisen about
330 € (kamera) ja siihen sitten tietty vähän
rankempi muistikortti aiheuttaisi vähän ylimääräisiä kuluja. Mutta, mutta . .
minkälainen on akkujen LI-10B saatavuus tähän malliin ?? Omistajat kommentteja :) ei oikein viittisi ostaa jos loppuu virta kesken ;)
smo
C-765UZ
6
1960
Vastaukset
- UZuumi
Tarvikkeena löytyy ainakin Insmat.fi osoitteesta.
Sekä digitarvike.fi osoitteesta GP-merkkisiä.
Itselläni Insmatin versiota. Toimii hyvin.- smo
hyvä homma.
Onkos kamera muuten täyttänyt
odotukset ?
Kattelin tuossa, että ainut negatiivinen
mitä siitä vois nyt sanoa on, että siinä
ei ole objektiivin stabilointia i.e. tärinän-
vaimenninta... :) pitkille matkoille ...
onko aiheuttanut harmaita hiuksia .. ?? - Uzuumi
smo kirjoitti:
hyvä homma.
Onkos kamera muuten täyttänyt
odotukset ?
Kattelin tuossa, että ainut negatiivinen
mitä siitä vois nyt sanoa on, että siinä
ei ole objektiivin stabilointia i.e. tärinän-
vaimenninta... :) pitkille matkoille ...
onko aiheuttanut harmaita hiuksia .. ??Ei oo ihan sama malli. Mulla 3Mpix c-760. Eipä oo hiukset harmaantuneet. Lisukkeena on T-con17 putki jolla optinen zoomi on 17x. Hyvin toimii silläkin. Ei se vakautus välttämätön ole.
Plussana loistava makro ja pieni virrankulutus.
- kooäs
Vakioakku on ihan kelpo peli. Kyllä sillä kuvia ottaa ja sen lataa parissa tunnissa, jos hyytyy. Vara-akuksi kannattaa hommata sitten Li-12B, joka on uudempi ja väkevämpi (1090 mAh vs. 1230 mAh).
xD-korttien hintoja kannattaa vertailla eri paikoissa tai opiskella vaikka mbnetin hintaseurantaa, on nimittäin eroja.
Ja muutenhan kamera on aika lailla pirun hyvä :D- smo
ok - hyvä homma sitten . .
kiitoksia palautteesta . . :)
ei kai tuo 330 € ole riistohinta ;)
siitä peruspaketista ..
sanokaa jos saa jostain halvemmalla ... ;) - mutta maksaa liikaa eli 450...
smo kirjoitti:
ok - hyvä homma sitten . .
kiitoksia palautteesta . . :)
ei kai tuo 330 € ole riistohinta ;)
siitä peruspaketista ..
sanokaa jos saa jostain halvemmalla ... ;)voe voe
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3514098Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1293645Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku82363- 1181769
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181738Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei81540Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241379Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1381118Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481020Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79915