Soukola kertoi eduskunnassa luottamuksellisia tietoja ministerien turvajärjestelyistä. Näyttää siltä, että persuilla on yleisemminkin tapana vuotaa kaikki luottamukselliset tiedot maailmalle.
Soukola vuoti eduskunnassa(kin)
törkeää
40275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Säälittävää porukkaa kaikenkaikkiaan: Huggarainen, Nilkka, Ikkala, Suokola ja Heppinen !
Varsinainen persumöläytys Soukolalta. Eikö nyt poliisimies käsitä, ettei tämäntyyppisisistä ministerien virkatoimiin liittyvistä turvallisuusjärjestelyistä huudella julkisesti? Jos hän olisi virassaan julkisesti näin puhunut, olisi ammatinvaihto enemmän kuin lähellä.
Miten tällaisia hölöttäjiä voidaan ajatellakaan istumassa ministerinautossa saati -aitiossa???
Tämä muistetaan huhtikuussa eduskuntavaalien aikaan. Äijä lentää kuin leppäkeihäs ulos eduskunnasta.
Hyvä, että joku edes yrittää antaa tietoa tälle erittäin tyhmälle kansalle!.
Hämeenlinnassahan on muitakin vuotaja-persuja.
Soukolahan on pahempi möläyttelijä kuin Hakkarainen.
Persujen paikka ei ole eduskunnassa (eikä paikallisesti kaupunginhallituksessa).
Jokaisen pitäisi ymmärtää että ministereillä, presidenteillä, joillakin kansanedustajilla, joillakin yritysjohtajilla ym. on jatkuvasti turvamiehiä huolehtimassa turvallisuudesta höyrypäitä kun liikkuu irrallaan.
Kansassa ja näilläkin sivuilla liikkuu arvaamatonta porukkaa jotka agitoituna saattavat tehdä jotakin älytöntä.
Perussuomalaiset saattavat joutua vahingonteon ym. kohteeksi sillä näilläkin sivuilla jatkuvasti on avointa henkilöön menevää vihaa ym. solvauksia mikä saattaa johtaa häiriintyneiden ihmisten arvaamattomiin tekoihin.
Jos ei ole paljastettu mitään yksityiskohtaisia tietoja niin eiköhän tämäkin jupakka ole myrsky vesilasissa.
Perussuomalaisia odottaa kaikkien aikojen vaalitappio ensi kevään eduskuntavaaleissa. On sen verran turha puolue, että 5 paikkaa korkeintaan saavat.
Huomentapäivää,
Vaalithan sen kannatuksen sitten näyttää, mutta ainakin täällä Hämeenlinnassa puolueeseen virtaa jäseniä nopeammin kuin koskaan ennen.
Tässä se taas nähtiin. Numerot Vs. mutu-tieto!
PerusS. Kiittää kannatuksesta.
Potkikaa se vasikoiva kyttä pois puolueesta, niin äänestäjiä tulee lisää ja paljon.
Säälittävää, Kari.
Niin, kyllä kansa tietää.
Kukas sen kissan hännän nostaa ellei Ilkkala itse.
Iismoppi kelpaa Ritaluoman kera oikein hyvin. Tajuatko pöljä, taas hävisitte vaalit.
Halme nosti puolueen ja nyt mennään voitosta voittoon.Seuraavissa vaaleissa tulee vuosisadan JYTKÄHDYS.
Tony on kautta aikain älykkäin persu.
Erinomaisen kiusallista kokdem-änkyröille.
Soukola vuotaa kuin seula. Miten tommoseen edustajaan voi luottaa? Vastatkaapa Soukolaa äänestäneet!
Ei vaan tule enää ääniä Soukolalle Hml:sta.
Soukolaa ei enää kukaan äänestä. Se on saletti.
Hyvä kun tuli suurelle yleisölle tietoon se inho ja viha mitä Kokoomusta kohtaan tunnetaan. Pääministeri on hengenvaarallinen tehtävä osaamattomille.
Ismo ei ole vielä muistanut perusohjetta, kun sekoaa niin pitää sanoa, että vitsi, sisäpiirivitsi, persuvitsi. Eihän tätä nyt kannata liioitella, hurskas katolinenkaan ei sano taaskaan mitään, yksittäistapaus.
Ilkkalalta hyvä veto tuoda Soukolaa arvostelleeseen ketjuun vaalimainos oikke kuvan kanssa ja vielä kehua puoluetta eli itseään. Sanankaan selitystä ei monen vuoden tuesta liikemiehenä liikemies Ritaluoman scc:lle!!!!!!
Osaa politiikkasiirrot hyvin.
”Persu ei persettään myy. Mutta vasikoi poliisin salaisuudet ilmaiseksi"/M. Jungner
TAAS KUSIPÄÄT ITSENSÄ ILMAISEE .KUKAAN EI OLE KERTONUT MITÄÄN MITÄ EI OLISI OLLUT JULKISESSA TIEDOSSA,PS SE ON ASIA ERIKSEEN JOS EI ÄLYÄ MITÄ JULKISESTI ON TIEDOTETTU.
SANOPPA YKSIKIN JÄRKEVÄ ASIA MIKÄ ON KERROTTU-VUODETTU JA MISTÄ.?
Nyt on vuotettu että sänky sua kutsuu.
Kylläpä demukkeja ahdistaa. Olisitte menneet lentopallokisoihin. Ai niin, mutta Kenakkala ei teittii huolinu!
Buahhaahhaaaaaah
Perzuikkipäivystys ottanut käyttöön yövuoron jotta saisi hävitettyä tuen scc hankkeelle.
Mikä on tää ns." perzukkipäivystäjä"? Tähän sanaan törmää tämän tästä. Yllättäen vain Suomi24:llä. Miten selvitän tämän sanamuunnoksen Sambialaiselle pussynes partnerilleni?
Älä huoli perzuikkipäivystäjä koska liikemies Gary Pers puhuu samaa kieltä toisen liikemiehen kanssa. Etsivät varmaan multaa.
7 minuuttia meni Heinillä tällä kertaa kommentointiin. Ei hyvä, mutta paranee...
Kyllä tässäkin maassa paljastuksia eli "vuotoja" sai sattua enempikin. Liian paljon on sitä kähmintää. Voisi olla, että rahatkin alkaisi riittämään, siihen mihin ne on tarkoitettukin.
Seula-Soukola ei kommentoi asiaa enää HäSa:ssa.
Miksei Seula kommentoi, onko käsketty pistää turpa tukkoon ?
Nyt on selvinnyt, että se HML:n vuotaja onkin Ilkkala.
Ulos sitten vaan kh:sta !