ulkomaalainen

Kuinka paljo maksaa tulli ja vrro jos tilaa amerikasta 210 eurolla.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

siihen lisäät lähetyskulut ja siihen könttäsummaan lisää alv=24% ja tullimaksu, tarkkaan en tiedä minkä mukaan airsoft-tarvikkeet/aseet tullataan kun eri romppeilla on eri tullimaksuja mutta jotain 5% luokkaa vois olla ... että jos 30% lisää siihen könttäsummaan niin aika lähellä varmaan ollaan. Joku varmaan tietää tarkan tullimaksun airsoft-romppeille.

Äänestä

Oon vetänyt kaikki romut (aseet, osat, varusteet, vaatteet yms) "urheilutarvike" nimikkeellä, jossa tullivero on 2% luokkaa. Ei noita kukaan lähde syynäämään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhmà kirjoitti:

Kuinka paljo maksaa tulli ja vrro jos tilaa amerikasta 210 eurolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu