Miksei suomessa saa yhtään investointi tukea maatalous koneisiin, esim.tuttu virolainen viljelijä saa joka koneeseen tukea eu:lta , ja ensi vuonna heille tulee lisätukea investoihin .
Ja kontrolli heillä on paljon vaatimattomampi kuin meillä, kun tuotantorakennukseen saavat tukea niin välttämättä sinne ei tulekkaan eläimiä vaan jotain muuta yritystoimintaa, mutta eu on maksanut tuen maatila rakentamiseen.
tuki kone investointeihin
tuksuksi
1
256
Vastaukset 1
- sanon vaan
Mitään järkee, investointituet voisi lopetta kokonaan ja siirtää nekin rahat suoriin tukiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS672007Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13850Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52756Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43682- 43651
- 47614
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546- 48531