Löytyisikö täältä kiinnostusta ostaa kimpassa isompi tontti n. 1,5 kilometrin säteellä Keravan juna-asemalta? Lähinnä tarvetta olisi yhdelle tai kahdelle rakentajalle, jolloin saisi hallinnanjakosopimuksella isomman tontin suhteessa halvalla, kun ei tarvitsisi maksaa "ylimääräisestä rakennusoikeudesta". Lisäksi kimpparakentaminen mahdollistaisi rakennusvaiheessa säästöjä ja urakoiden kilpailutusetuja, vaikka jokainen vastaisikin omasta projektistaan itsenäisesti. Meillä on jo muutama tontti katsottuna, jotka mahdollistaisivat kimpparakentamisen. Rakentamisen toivottu aloitusajankohta olisi ensi keväänä.
Kirjoitathan spostia ([email protected]), mikäli olet kiinnostunut osallistumaan kimpparakentamiseen kanssamme, kiitos.
Kimpparakentaminen Keravalle
Jouluksi oma koti
0
106
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487