Löytyisikö täältä kiinnostusta ostaa kimpassa isompi tontti n. 1,5 kilometrin säteellä Keravan juna-asemalta? Lähinnä tarvetta olisi yhdelle tai kahdelle rakentajalle, jolloin saisi hallinnanjakosopimuksella isomman tontin suhteessa halvalla, kun ei tarvitsisi maksaa "ylimääräisestä rakennusoikeudesta". Lisäksi kimpparakentaminen mahdollistaisi rakennusvaiheessa säästöjä ja urakoiden kilpailutusetuja, vaikka jokainen vastaisikin omasta projektistaan itsenäisesti. Meillä on jo muutama tontti katsottuna, jotka mahdollistaisivat kimpparakentamisen. Rakentamisen toivottu aloitusajankohta olisi ensi keväänä.
Kirjoitathan spostia ([email protected]), mikäli olet kiinnostunut osallistumaan kimpparakentamiseen kanssamme, kiitos.
Kimpparakentaminen Keravalle
Jouluksi oma koti
0
71
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634591KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643522Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?642893- 1492841
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492684- 241923
- 241801
- 301656
- 1741630
- 421342