Uudet Kuopiolaiset ystävät piristäisivät elämääni :)

-Kuopiotar-

Moikka!

Täällä kaipailee 37-vuotias kuopiolainen sinkkunainen samanhenkisiä, naispuolisia ystäviä elämäänsä.

Nykyään aika menee opiskelujen parissa...mutta vapaa-ajalla illat ovat turhankin yksinäisiä. Välillä kaipaan niitä entisiä hyviä aikoja; istumassa iltaa kaupungilla, nauttimassa hyvästä musiikista ja fiiliksestä...

Luonteeltani olen eloisa, puhelias ja hyvin huumorintajuinen :) Vapaa-ajalla harrastan valokuvausta, samoilua luonnossa ja lenkkeilyä.

Voisitko SINÄ olla siellä jossakin ja ilmoitella itsestäsi tänne s-postin kera!

-Kuopiotar-

4

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uusikuopiolainen

      Moikka!
      Minä olen muuttanut Kuopioon viime kuussa, enkä täältä montaa ihmistä tunne. Olisi kiva tutustua uusiin ihmisiin, kun vapaa-ajalla on aika pitkäveteistä.

      Olen itse 27-v. nainen, mutta jos ei ikäero haittaa, niin vain laittamaan minulle viestiä! Itsekin tykkään lenkkeillä, ja voihan olla, että meillä synkkaa muutenkin. Minä kaipailen uusia tuttavuuksia, joiden kanssa voisi tehdä yhdessä asioita vapaa-ajalla. Tykkään höpötellä kaiken maailman asioista, olen reteä tyyppi ja minullakin on huumorintajua.

      En voi täällä työni takia esiintyä omalla nimelläni, mutta tässä on s.postiosoitteeni: [email protected]

      • entinen savolainen

        Hei kuopiotar ja uusikuopiolainen. Olkaa varovaisia savolaisten kanssa. Itse muualta muuttaneena sain kokea törkeätä puukotusta selkään.

        Kun olette tekemisissä niin työpaikalla kuin vapaa-ajalla savolaisten kanssa, älkää uskoko mitään, olkaa vain uskovananne.

        Ikävä sanoa näin, mutta savolaiset todellakin ovat kieroja.


    • Täällä 40 v. nuorekas Kuopiossa asuva työssä käyvä nainen voisi mielellään lähteä lenkille, leffaan, ravintolaankin tms. naisten jutustelua. Olen siis hetero ja ihmisiä ympärillä on, mutta tällä hetkellä kaipaan jotain piristystä ja keskustelua päivän polttavista asioista, vaatteista ja ihan mistä vain. Oma kaverini on masentunut ja elää oikeastaan vain miesystävänsä ehdoilla. Laitapa mailia ja uusikuopiolainenkin voi laittaa. [email protected]

    • linneab1

      Olen 42v heteronainen. Muutin Kuopioon työn perässä viime keväänä ja nyt kaipailen seuraa liikkumiseen, kahvitteluun ja mihin nyt milloinkin. Asun itse keskustassa.
      Jos yhtään kiinnostuit, laita viestiä linnea.borealis(a)yahoo.com (myös muut kiinnostuneet!:-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      120
      3278
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      252
      2063
    3. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      65
      2022
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      136
      1879
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1382
    6. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      97
      1307
    7. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      93
      1257
    8. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      61
      1220
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      59
      1197
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      71
      1091
    Aihe