Uudet Kuopiolaiset ystävät piristäisivät elämääni :)

-Kuopiotar-

Moikka!

Täällä kaipailee 37-vuotias kuopiolainen sinkkunainen samanhenkisiä, naispuolisia ystäviä elämäänsä.

Nykyään aika menee opiskelujen parissa...mutta vapaa-ajalla illat ovat turhankin yksinäisiä. Välillä kaipaan niitä entisiä hyviä aikoja; istumassa iltaa kaupungilla, nauttimassa hyvästä musiikista ja fiiliksestä...

Luonteeltani olen eloisa, puhelias ja hyvin huumorintajuinen :) Vapaa-ajalla harrastan valokuvausta, samoilua luonnossa ja lenkkeilyä.

Voisitko SINÄ olla siellä jossakin ja ilmoitella itsestäsi tänne s-postin kera!

-Kuopiotar-

4

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uusikuopiolainen

      Moikka!
      Minä olen muuttanut Kuopioon viime kuussa, enkä täältä montaa ihmistä tunne. Olisi kiva tutustua uusiin ihmisiin, kun vapaa-ajalla on aika pitkäveteistä.

      Olen itse 27-v. nainen, mutta jos ei ikäero haittaa, niin vain laittamaan minulle viestiä! Itsekin tykkään lenkkeillä, ja voihan olla, että meillä synkkaa muutenkin. Minä kaipailen uusia tuttavuuksia, joiden kanssa voisi tehdä yhdessä asioita vapaa-ajalla. Tykkään höpötellä kaiken maailman asioista, olen reteä tyyppi ja minullakin on huumorintajua.

      En voi täällä työni takia esiintyä omalla nimelläni, mutta tässä on s.postiosoitteeni: [email protected]

      • entinen savolainen

        Hei kuopiotar ja uusikuopiolainen. Olkaa varovaisia savolaisten kanssa. Itse muualta muuttaneena sain kokea törkeätä puukotusta selkään.

        Kun olette tekemisissä niin työpaikalla kuin vapaa-ajalla savolaisten kanssa, älkää uskoko mitään, olkaa vain uskovananne.

        Ikävä sanoa näin, mutta savolaiset todellakin ovat kieroja.


    • Täällä 40 v. nuorekas Kuopiossa asuva työssä käyvä nainen voisi mielellään lähteä lenkille, leffaan, ravintolaankin tms. naisten jutustelua. Olen siis hetero ja ihmisiä ympärillä on, mutta tällä hetkellä kaipaan jotain piristystä ja keskustelua päivän polttavista asioista, vaatteista ja ihan mistä vain. Oma kaverini on masentunut ja elää oikeastaan vain miesystävänsä ehdoilla. Laitapa mailia ja uusikuopiolainenkin voi laittaa. [email protected]

    • linneab1

      Olen 42v heteronainen. Muutin Kuopioon työn perässä viime keväänä ja nyt kaipailen seuraa liikkumiseen, kahvitteluun ja mihin nyt milloinkin. Asun itse keskustassa.
      Jos yhtään kiinnostuit, laita viestiä linnea.borealis(a)yahoo.com (myös muut kiinnostuneet!:-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      64
      5180
    2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      2377
    3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      262
      2352
    4. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2349
    5. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      19
      1624
    6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      219
      1448
    7. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      49
      1038
    8. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      89
      996
    9. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      12
      929
    10. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      66
      927
    Aihe