Asunnon vuokraus Naxos

Naksu3

Hei!Onko kenelläkään kokemusta kalustetun asunnon vuokraamisesta Naxoksessa?Mitä kautta vuokrasit,hintataso ja muuta huomioitavaa?

2

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Apartamento

      Jos loma-asunnosta on kyse, niin Homelidays on ollut hyvä ja luotettava sivusto asunnon vuokraukseen. Hinta-laatusuhde kohdallaan, vuokraus hoidetaan suoraan asunnon omistajan/haltijan kautta niin ei tule turhia välityskuluja. Toiminut erinomaisesti niin Italiassa kuin monessa muussakin maassa.
      Affitti Giardini Naxos -haulla löytyy runsaasti erilaisia vaihtoehtoja asunnon vuokraukseen.

    • makumakunen

      Jos etsit asuntoa katso: www.affitto.it

      voit valita myös affitto casa vacanza = vuokraa loma-asunto vaihtoehdon ja sivun saat nykyisin myös englanniksi. Yleensä loma-asunnot ovat maailmalla kalliimpia kuin tavalliset vuokra-asunnot mutta tavallisissa vuokra-asunnoissa vuokrasopimukset ovat useimmiten aina vuoden tai yli. Loma-asunnoissa voit majoittua lyhyemmäksi aikaa esim. kuukaudeks tai pariksi! loma-asunto tulee joka tapauksessa aina yleensä paljon halvemmaksi kuin hotelli, jotka maksavat varsin usein 80-100e yöltä. Loma-asunnossa on yleensä keittiö jossa voit tehdä itse ruokaa eivätkä kaikki lomakassan rahat meni ravintoloihin, joissa on toki kiva pistäytyä silloin tällöin mutta käymällä aina niissä ei kaikilla riitä raha.

      Muita siuja joita voit katsoa: casa.it soloaffitti.it mioaffitto.it

      Jos haluat vuokrata asunnon suoraan joltain toimistolta (jolloin voit yleensä olla varma että pääset asuntoon, yksityiset joskus huijaavat) niin tässä vinkit:
      http://taormina.soloaffitti.it/Contatti/
      http://www.areimmobili.eu/public/annunci.asp?Proposta=Vacanza

      Tavalliset vuokra-asunnot ovat useimmiten kalustamattomia, mutta voit toki pyytää voisiko toimisto järjestää huonekalut maksua vastaan = casa arredato se pago.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3156
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      73
      2435
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      60
      1424
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1402
    5. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      885
    6. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      12
      880
    7. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      309
      863
    8. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      787
    9. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      49
      785
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      758
    Aihe