SKYRIM

enkestä

Elikkä joo. Mulla on nyt pidemmän aikaa ollu tällänen ongelma että oon yhtäkkiä jostakin syystä muuttunut vamppyyriksi. Kaiken maailman videoita oon kattonut youtubesta ja apuakin oon netistä ettinyt, mutta en nyt vaan satu löytämään ratkasua tälle ongelmalle.
Olen yhdessä kohtaa kuukausia sitten tehnyt jonkin vamppyyri tehtävän, mutten silloin mielestäni joutunut pureman tms. kirouksen kohteeksi.
Osaisiko ketään auttaa?
On vaan hiton vittumaista kun ei pääse pelin tehtävissä etenemään kun kaikki kyläläiset hyökkäävät kimppuun ja oma vaimokin puukottaa. :--D

5

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dovahkiinn

      Kun olet vampyyriksi kokonaan muuttunut ei auta muu kuin juoda nukkuvien kyläläisten (en muista toimiiko sama myös hereillä olevilla) verta säännöllisesti tai mennä suorittamaan Rising at Dawn-tehtävä, jonka voi aloittaa menemällä Morthaliin Falion-nimisen miehen puheille.

    • Sama homma

      Mulla kävi sama homma, eikä mullakaan ollut mitään tietoa mistä moinen tartunta oli tullut. Sain kuitenkin oman hahmoni paranneltua juurikin tuolla Falion hommelilla. Yksityiskohtaiset ohjeet tuolla sivulla, kodassa curing vampirism.

      http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Vampirism_(Skyrim)

    • ammit

      Huom jos vampirism on edennyt viimeiselle tasolle sitä EI OLE enää maahdolllista parantaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ainakin mun käsityksen mukaan)

      • Sama homma

        Nytpäs en tätä muistakaan enää, sen verran aikaa jo kun on viimeksi pelannut. Ihmissudeksi muuttuminenkaanko ei auta enää tuossa viimeisessä vaiheessa? Sekin parantaa muistaakseni vampirismista ja antaa immuniteetin sille. Ihmissutena olo ei kuitenkaan haittaa peliä samalla tavalla kun vampirismi. Ihmissuden muotoon voi muuttua silloin kun/jos haluaa, eikä kaikki säntäile kimppuun koko aikaa.

        Oman vampirismini kerkesin kai parantaa ennen tuota viimeistä vaihetta, eli varmaa en tiedä minäkään sanoa. Tuosta linkistä saisi sen käsityksen, että viimenenkin vaihe voidaan vielä parantaa. Tai jos ei voida, niin ainakin hyödyllistä vinkkiä siihen pelaamiseen sitten. Ja kokeilla kannattaa sitä ihmissudeksi muuttumista myös. Vampyyrinä pelaaminen on yhtä piinaa, jos haluaa haahuilla rauhassa pitkin maita ja mantuja.

        https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20111122211653AAbrn9W


      • huohhei

        Aiemminhan se sanottiin, Falion-velholle puhumaan ja kyllä sen saa parannettua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe