Koiran turkki sähköinen

Ei ole kovin hauskaa saada kova sähköisku kun silittää omaa koiraa.

Mistä ilmiö johtuu?
4213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Johtuu siitä että sinulla on päälläsi keinokuituiset vaatteet. Ei ole koiran vika. Vaihda vaatteesi luonnonkuituisiin.

Äänestä

Liian kuiva turkki? Ala lisäämään ruokaan öljyä.

Äänestä

Meidän koiran on pesun ja uinnin jälkeen aika sähköinen.

Eli kun turkki on kastumisen jälkeen kuivattu ja harjattu niin aika mukavat sähikäiset saa kun sitä silittää.

Ei se vika vaan ominaisuus ja koskee kaikkia karvaturreja?

Äänestä
  • Ehkä tämä on enemmän pitkäkarvaisten koirien ongelma.

    Trimmattu kultainen noutaja ei paljoa anna "virtaa".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


volttikoira kirjoitti:

Ei ole kovin hauskaa saada kova sähköisku kun silittää omaa koiraa.

Mistä ilmiö johtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu