Kuinka moni teistä voisi suudella miestä? Kysymys ei nyt ole mikään provo. Olen vain kiinnostunut siitä milla lesboasteikolla pyöritään? Suudelmalla siis tarkoitan ihan normaalia suutelua, ei siis poskisuutelua ja vain yhtä muiskautusta.
Missä siis menee raja mitä romanttisseksuaalisia tekoja voi tehdä vastakkaisen sukupuolen kanssa ilman kiusaantuneisuutta ja epämukavuutta?
( Esimerkiksi viihdeohjelmassa BB:ssa myös homoseksuaalit kisailijat pussailivat naisia.)
Kuinka moni lesboksi idenifioituva voisi harrastaa toisinaan seksiä miehen kanssa, jos naista ei ole saatavilla? Vrt. Lip Service sarjan Frankie?
Missä siis menee raja mitä romanttisseksuaalisia tekoja voi tehdä vastakkaisen sukupuolen kanssa ilman kiusaantuneisuutta ja epämukavuutta?
( Esimerkiksi viihdeohjelmassa BB:ssa myös homoseksuaalit kisailijat pussailivat naisia.)
Kuinka moni lesboksi idenifioituva voisi harrastaa toisinaan seksiä miehen kanssa, jos naista ei ole saatavilla? Vrt. Lip Service sarjan Frankie?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mun mielestä tuolloin ei ole kyse lesbosta vaan biseksuaalista. Määrittelen itseni biseksuaaliksi, vaikken voisi kuvitella suhdetta miehen kanssa tai suudella miestä. Pidän kuitenkin penistä viehättävänä, joten en voi lesbokaan olla. Ja siis olen suudellut kerran miestä, eikä se tuntunut hyvältä. Jotenkin vaan se parransänki ja haiseva hengitys ei sytyttänyt. Toki on varmasti hyväntuoksuisiakin miehiä.
Lesboasteikolla xD hahaha
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kinseyn_asteikko
"Lesboasteikko " viittaa Kinseyn asteikkoon, jonka mukaan vain harva ihmisistä on täysin homo/heteroseksuaali. Eli Kinseyn luokittelussa ihminen voi identifioitua lesboksi, vaikka tällä olisikin toisinaan suhteita miesten kanssa. Eli pääsääntöisesti homoseksuaali, satunnaisesti heteroseksuaali tmv.
Ja en siis ole lesbo, vaan biseksuaali.
Ja asteikkojahan on muitakin kuin Kinseyn vastaava. Esimerkiksi ihminen voi määritellä itsensä emoottisromanttisesti biseksuaaliksi tai seksuaalisesti lesboksi. Eli ihminen voi ihastua vastakkaiseen sukupuoleen ja haluata läheisyyttä vastakkaiseltakin sukupuolelta, mutta seksuaalista kanssakäymistä on vain oman sukupuolen edustajien kanssa jne. Toki ihminen tässä tapauksessa luokittelee itsensä luultavimmin biseksuaaliksi.
Voisin pussata. Ja siis myös suudella. Miksen myös harrastaa seksiä jos tosiaan naista ei olisi tarjolla. Voisin myös seurustella ja olla parisuhteessa miehen kanssa. Ja mennä naimisiin miehen kanssa. Ja hankkia lapsia eli perustaa perheen. Ja eläää koko loppuelämäni miehen kanssa ja rakastaa häntä myötä ja vastamäessä. Mikäs siinä. Ei se meinaa ettenkö ois lesbo. Oonhan mä lesbo. Salee oon.
Koska oon tällane vanhempi stara, oon nuorena ollu kundien kanssa,
tosin se jäi siinä parikymppisenä,kun alkoi naisia löytyä.
Enää ei miehen kanssa oleminen miellyttäisi yhtään. Se emotionaalinen
tunne puuttuu, ja siksi seksikään ei tyydytä. Vaikka ei olis naisia,
en ottaisi miestä.
Jonkun hyvän homomieskaverin kanssa voidaan joskus moiskauttaa
mutta siihen se jää.
En ole koskaan suudellut miestä, mutta ehkä voisin. En vain halua.
Mä olen pussaillut miehiä.
Luulin että pussailu on tosi ällöä ja että on normaalia että oksettaa.
Sitten pussailin naisia.
Enää ei ällöttänyt.
Äääääääääh mene pois täältäääääääää oikeesti ei helvetti mitä paskaa. Käy kysyy heteromuijilta imiskö ne sun pilluu?