kun meidän luokalla (9) on yks poika ja se kiusaa mua koko ajan (leikillään?) nii mitä se meinaa,kun en ota siitä selvää,et onko se ihastunu vai tarkottaako se pahalla?! ja sit se aina vääntää mun jutuista sellasia et oon kiinnostunu siitä ja on silleen; hyyi!en voi koskee sua! kuulostaa tosi lapselliselta ja niin se varmaan onki,,vaik joskus ihan kivaa xD
mitä tämä tarkottaa?
6
505
Vastaukset
- .(*)-Jäbä-(*).
Miten älytöntä kysyä tollaista käy kysymässä siltä. Ja eikö sun pitäis jo tietää se joko leikkii sun kustannuksella, taikka, sitten se pitää susta.
- ,,,,
niin ja mikä oli vastaus vitun tyhmä!!
- .(*)-Jäbä-(*).
,,,, kirjoitti:
niin ja mikä oli vastaus vitun tyhmä!!
Vastaus tuli jo pässi! Eli se joko leikkii sun kustannuksellas taikka pitää susta! Minä en tunne henkilöä. Jotenka eikö se olis sun asias ottaa se selville!
- Young-man-88
Onhan se niin että, rakkaudestahan se hevonenkin potkii mutta, kuitenkin tässä tapauksessa kyse voi olla että, se joko tykkää sinusta taikka sitten se vaan tekee sitä eikä se tarkoita mitn. Mutta, paras olisi jos kysyisit vaikka joltakin joko itse henkilöltä taikka joltain kaverilta että, mitä se ajattelee sinusta.
- mä vaan
juups... mulla on sama tilanne yhen pojan kanssa meijän koulussa... sekin kiusaa ja härnää koko ajan... mut me ollaan vaan ystäviä!!!!!!!!!
ja tosiaan jos sä tykkäät siitä pojasta niin sun kannattaa kysyä sitä vaikka kahville tai jtn... tai kysyy joltain senfrendiltä et mitä mieltä se on susta!!!!!!!!!!!!
mutta koita nyt selvittää tämä ongelma!!!!!!!!!!=) - tyttöNeN
mä vaan kirjoitti:
juups... mulla on sama tilanne yhen pojan kanssa meijän koulussa... sekin kiusaa ja härnää koko ajan... mut me ollaan vaan ystäviä!!!!!!!!!
ja tosiaan jos sä tykkäät siitä pojasta niin sun kannattaa kysyä sitä vaikka kahville tai jtn... tai kysyy joltain senfrendiltä et mitä mieltä se on susta!!!!!!!!!!!!
mutta koita nyt selvittää tämä ongelma!!!!!!!!!!=)pitää kokeilla,jos tuotaah kysyis sen joltaki kaverilta :) :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062571Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv142276Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.451870- 321453
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141443- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81948