Miten meni Radio Kajanuksella ennen tätä poikien kätkentäjupakkaa?
Miksi Turpeinen ja Karjalainen lähtivät mukaan tällaiseen toimintaan?
Onko kyseessä mediatemppu ja yritys kasvattaa kuuntelijalukuja?
Onneksi pojat löytyivät ja voivat palata isänsä mukana kotiin.
Miksi Turpeinen ja Karjalainen lähtivät mukaan tällaiseen toimintaan?
Onko kyseessä mediatemppu ja yritys kasvattaa kuuntelijalukuja?
Onneksi pojat löytyivät ja voivat palata isänsä mukana kotiin.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Miksi kirjoittaja on niin onnellinen tästä, kun kerran pojat eivät ole? He pelkäävät isää, joka on oikeuden pöytäkirjankin mukaan hakannut heitä. Usassa siitä ei rangaista. Todella onnellista!!!
Sinua on petetty. Ei isä lapsia hakannut, ainoastaan huusi. Se nyt ei ole edes suomessa kiellettyä. Lasten onni, että tämä pelleily loppui. Ei kai niitä voinut Kainuun korpeen loppuelämäkseen kätkeä. Mielestäni kaikki olisi järjestynyt parhain päin jo aikoja sitten, ellei tähän olisi sekaantunut ulkopuolisia.
Olen varma, että pojat itse keksivät jotain. He tulevat tekemään isänsä elämästä HELVETIN!
Toivotaan kuitenkin, ettei samanlaista helvettiä kuin itse teet par´aikaa oman 3,5-vuotiaasi elämästä!
Olin juovuksissa, kun kirjoitin noin typeryyksiä. Tosin en mene muutenkaan aivan täysillä!
Ei se mitään.
On yleisesti tiedossa, että kun lusikalla on annettu, ei kauhalla kannata vaatia.
- Adolf -
Turpeinen ja Karjalainen ovat esimerkillään näyttäneet, että miehilläkin on sydän ja he ajattelevat lasten parasta. Vanha sanonta kuuluu: mikä se sellainen äiti on, joka ei rakasta kaikkia vieraitakin lapsia. Sama pätee miehiinkin.
Te olette ihania TURPEINEN ja KARJALAINEN!!!!!!!!
Sydänhän heillä varmaan on. Liekö viellä paikallaankin. Kätkentähomma näyttää liittyvän kunnallisvaali kamppailuun. Liekkö poikien kiinni jääminen ajoitettu myös tarkoituksella vaalien alle.