Syrjintä!

Pitääkö syrjinnästä olla oikein laki
että ihmiset ymmärtäisivät jotain.
12221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Minäkin yritän syrjiä valkeaa hirveä,olenko rasisti kun en maksa pilusta

Äänestä
  • Avoin syrjintä kertoo enemmän
    henkilöstä itsestään kuin objektista
    Syrjinnän kohde saataa voida huonosti ,
    mutta syrjintään syyllistyvä voi mitä
    todennäköisemmin vielä huonommin!
    Syrjintä on iljettävää!

    Äänestä

  • Iljettävää ! kirjoitti:

    Avoin syrjintä kertoo enemmän
    henkilöstä itsestään kuin objektista
    Syrjinnän kohde saataa voida huonosti ,
    mutta syrjintään syyllistyvä voi mitä
    todennäköisemmin vielä huonommin!
    Syrjintä on iljettävää!

    Ihana olla liero:D

    Äänestä

  • lieroko kirjoitti:

    Ihana olla liero:D

    Ei minusta!

    Äänestä

  • Iljettävää! kirjoitti:

    Ei minusta!

    Asiahan on sikäli sevä,että syrjinnästä
    on laki,joka kieltää syrjinnän.

    Äänestä

  • Ei minusta nykyään enää ole syrjintää.

    Äänestä

  • lieroko kirjoitti:

    Ihana olla liero:D

    Syrjintä on ammuvainaan aikaista !

    Äänestä

Nykyisin suomessa syrjitään eniten suomalaisia. Työpaikat, koulupaikat, asunnot ym. menevät ulkomaalaisille ja suomalaiset jäävät ilman.

Viimeisin MOT-ohjelma kertoi, että suomessa on 100 000 virolaista työntekijää. Paljon on myös venäläisiä, latvialaisia, liettualaisia, puolalaisia ym. töissä suomessa. Minun mielestäni se on suomalaisten syrjimistä, jos työhön palkataan ensisijaisesti ulkomaalainen, vaikka suomalaisiakin hakijoita olisi.

Mitä mieltä muut ovat tästä?

Äänestä
  • ei suomalaisilla ole oikeuksia, vain velvollisuuksia, muita kohtaan.

    Äänestä

  • Juu , on totta!

    Äänestä

  • Olet oikeassa kirjoitti:

    ei suomalaisilla ole oikeuksia, vain velvollisuuksia, muita kohtaan.

    Syrjintä on vanhanaikaista !

    Äänestä

Suomalaiset on kohta syrjittyjä omassa maassaan kun tämä tahti jatkuu. Ei saa sanoa ääneen mitä mieltä on venäläisistä tai maahan muutosta. Se on rasismia ja meidän pitää elää kohta muslimien tapojen mukaan tai sekin on rasismia jos arvostelemme heitä. Jotain tolkkua pitäisi tulla tähän kaiken papomiseen. Eikös suomessa pitäisi elää meidän tapojen mukaan eikä suomalaisten tarvitse kaikkea sietää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


suomalainen. kirjoitti:

Pitääkö syrjinnästä olla oikein laki
että ihmiset ymmärtäisivät jotain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu