Olen käynyt testaamassa Tanssistudion ja Bailabailan tunnit, molemmissa paikoissa helpoimmatkin tunnit olivat tasoltaan liian vaikeita mulle. Tampereella aikoinaan kävin Wanhan Havannan tunneilla, jotka olivat sopivia.
Tietääkö joku, missä olisi sellaisia superaloittelijan tunteja Helsingissä? En ole koskaan harrastanut mitään tanssia ja koordinaatiossa toivomisen varaa.
Tietääkö joku, missä olisi sellaisia superaloittelijan tunteja Helsingissä? En ole koskaan harrastanut mitään tanssia ja koordinaatiossa toivomisen varaa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuo vastaava ongelma on aika monen tanssilajin kohdalla. Kun siellä alkeissa on mukana jo aikaisemminkin käyneitä, niin ohjaajat ovat vähän pakotettuja etenemään suht vauhdikkaasti. Olisi hyvä löytää semmoinen kurssi, missä olisi vain muutama pari, niin silloin se olisi lähempänä yksäriopetusta ja saisi henkilökohtaisempaa ohjausta.
Tarkoitan ihan sellaisia tunteja, millä opetellaan perusaskeleita yksin.
Et ole koskaan muka harrastanut tanssia, mutta olet kuitenkin käynyt Tampereella tanssitunneilla.
:) Ok, olen käynyt ainakin kolmella salsatunnilla Tampereella kymmenen vuotta sitten.