Suodatus

Hei !

Pähkäilen suodatuksen kanssa, eli numeroita on 5:ssä solussa alekkain ja haluan suodattaa vain osan niistä, silti nuolipalkki tulee jokaiseen. Voiko mitenkään poistaa sitä, jota en halua suodata?

Kiitos sinulle !
3571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos valitset jonkun sarakkeen tai ryhmän vierekkäisiä sarakkeita, tulevat nuolet vain niihin.

Tosin eihän ne ylimääräiset nuolet mitään suodata, jos niistä ei ole valittu ehtoja.

- Mika

Äänestä
  • Piti siis sanomani, että jos valitset haluamasi sarakkeet _ennen_ suodatuksen käynnistämistä.

    - Mika

    Äänestä

  • Mika kirjoitti:

    Piti siis sanomani, että jos valitset haluamasi sarakkeet _ennen_ suodatuksen käynnistämistä.

    - Mika

    Kiitos Mika !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


allu kirjoitti:

Hei !

Pähkäilen suodatuksen kanssa, eli numeroita on 5:ssä solussa alekkain ja haluan suodattaa vain osan niistä, silti nuolipalkki tulee jokaiseen. Voiko mitenkään poistaa sitä, jota en halua suodata?

Kiitos sinulle !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu