Toyota corolla 1332cm 97..4e-fe kampiakselinnokkapultti

jantt eri

Kertokaapas millä ton saa irti ko pultin muulla kun rälläkällä ja Kempillä.. -97 .182000km alkuperäinen kokoonpano. Eihän tässä oo sama vitsi kun Mitsu pajeron mosassa että aukee jakopäästä katottuna myötäpäivään??

1

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • takuu avaus

      Moi.
      Itselläni oli sama ongelma, kun vaihdoin jakohihnaa, meinas usko loppua näin kotiolosuhteissa ilman kunnon kompuraa.

      Kikkojen kikka, laita youtubeen, crankshaft pulley removal.

      Eli startin avulla ns potkasemalla.

      Ja tähän nyt tulee varmaan sata viestiä, että trolli trolli, nyt hajoo auto, eiku koko maailma hajoo....

      Niin myöhemmin olen kuullut, kun tätä olen kertonut, että ihan vanha hyväksi koettu kikka.

      Hyvin kannattaa vaan tukea se avain sinne pulttiin, ja mieluiten hyvä kuntoinen avain, ettei vaan pyöreeksi tee, jos liuskahtaa irti pultin päältä, eikä kannata tunkee kenenkään päätään sinne lokarin sisään samalla.
      Itse laitoin uuden hylsyn kiinteellä jatkovarrella, varsi sinne alas pyöräntuennan väliin.
      Ekalla aukes, corolla, 98, 4a-fe.
      Pelasti mun päivän toi kikka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8078
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3862
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1906
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1340
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1163
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1089
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      11
      885
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      822
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      27
      772
    Aihe