sähköpostin toimimattamuus

v. mitä paskaa

Miksihän tänään 18.9. suomi24.fi sähköposti ei toimi. Muihin osioihin pääsee sisään tunnuksilla. Mutta sähköpostiin ei. Jos yleisempi vika, niin miksi ei tiedoteta etusivulla.

Olisi muutakin tekemistä kun odottaa sähköpostin toimimista.

9

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • glitter5

      Miten jotenkin tämä tilanne ei taaskaan yllätä...?

      Yrittäkää nyt saada tuo sähköposti jo toimimaan kunnolla ja säännöllisesti. Tämähän on täysin alokasmaista hapuilua.

    • HÖH

      Niinpä...miksi ei ilmoiteta mitään kun näyttäisi olevan yleisempi vika :(.

    • Känkkäränkkä

      Jatkuvasti antaa suomi24.fi tietoa "Vika korjattu ja sähköposti toimii taas". Muutenhan se on ihan OK, mutta sähköposti EI TOIMI. E I T O I M I !

      On se vaan kumma, että tätä sähköpostia ei saada kuntoon, vaikka niin vakuutellaan. Alkaa herätä kysymys jo jatkuvan vahingonteon aiheuttamasta korvauksesta. No, eipä tietenkään korvata mitään, kun ei edes osata korjata vikaa. EI RIITÄ, ETTÄ PYYDELLÄÄN ANTEEKSI, KUN SILLÄ EI NÄY OLEVAN MITÄÄN MERKITYSTÄ. Kyllä ihmetyttää, millaiset teknikot ja insinöörit tarvitaan suomi 24 vikojen korjaamiseen.

      EPÄLUOTETTAVA ON EPÄLUOTETTAVA, JA SILLÄ SIISTI.

      KELJUTTAA

    • Voisikohan sähköpostin vian viimein korjata pysyvämmin?

    • Ei toimi ei

      Ei avaudu! Heitää vain etusivulle

    • jaajaajaajaa

      Kyllä näistä pitäisi tiedottaa, jos on laaja katkos. Ja kyllä muilta sivustoilta onnistuu s-postin ylläpito.

    • Hyvä Yahoo!

      Te taidatte rakastaa valittamista.

      Minä kyllästyin jo vuosia sitten Suomi24:n oikkuilevaan spostiin. Yahoon kanssa ei ole ollut yhtäkään ongelmaa, estolistatkin toimivat.

      • mikakin

        Joku iltalehdessä tai iltasnomista voisi tehdä jutun tästä uudesta suomi24:stä ja sen huonosta sähköpostista, niin saisi mahdollisimman moni tietää sen huonoudesta. Roskapostia tulee useita kymmeniä päivässä ja ei pysty torjumaan niitä


      • etrw
        mikakin kirjoitti:

        Joku iltalehdessä tai iltasnomista voisi tehdä jutun tästä uudesta suomi24:stä ja sen huonosta sähköpostista, niin saisi mahdollisimman moni tietää sen huonoudesta. Roskapostia tulee useita kymmeniä päivässä ja ei pysty torjumaan niitä

        Suomi24:n sähköposti on ollut huono _aina_.

        Lähinnä tuo ehdottamasi juttu olisi "uutinen" siitä, miten suomalaiset ovat niin alistuvaista karjaa, että tyytyvät huonoon palveluun, vaikka aidan takana olisi parempaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      4954
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      86
      1762
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      288
      1612
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      74
      1574
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      256
      1438
    6. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      135
      1197
    7. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1170
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1119
    9. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      69
      1104
    10. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1064
    Aihe