sähköpostin toimimattamuus

v. mitä paskaa

Miksihän tänään 18.9. suomi24.fi sähköposti ei toimi. Muihin osioihin pääsee sisään tunnuksilla. Mutta sähköpostiin ei. Jos yleisempi vika, niin miksi ei tiedoteta etusivulla.

Olisi muutakin tekemistä kun odottaa sähköpostin toimimista.

9

209

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • glitter5

      Miten jotenkin tämä tilanne ei taaskaan yllätä...?

      Yrittäkää nyt saada tuo sähköposti jo toimimaan kunnolla ja säännöllisesti. Tämähän on täysin alokasmaista hapuilua.

    • HÖH

      Niinpä...miksi ei ilmoiteta mitään kun näyttäisi olevan yleisempi vika :(.

    • Känkkäränkkä

      Jatkuvasti antaa suomi24.fi tietoa "Vika korjattu ja sähköposti toimii taas". Muutenhan se on ihan OK, mutta sähköposti EI TOIMI. E I T O I M I !

      On se vaan kumma, että tätä sähköpostia ei saada kuntoon, vaikka niin vakuutellaan. Alkaa herätä kysymys jo jatkuvan vahingonteon aiheuttamasta korvauksesta. No, eipä tietenkään korvata mitään, kun ei edes osata korjata vikaa. EI RIITÄ, ETTÄ PYYDELLÄÄN ANTEEKSI, KUN SILLÄ EI NÄY OLEVAN MITÄÄN MERKITYSTÄ. Kyllä ihmetyttää, millaiset teknikot ja insinöörit tarvitaan suomi 24 vikojen korjaamiseen.

      EPÄLUOTETTAVA ON EPÄLUOTETTAVA, JA SILLÄ SIISTI.

      KELJUTTAA

    • Voisikohan sähköpostin vian viimein korjata pysyvämmin?

    • Ei toimi ei

      Ei avaudu! Heitää vain etusivulle

    • jaajaajaajaa

      Kyllä näistä pitäisi tiedottaa, jos on laaja katkos. Ja kyllä muilta sivustoilta onnistuu s-postin ylläpito.

    • Hyvä Yahoo!

      Te taidatte rakastaa valittamista.

      Minä kyllästyin jo vuosia sitten Suomi24:n oikkuilevaan spostiin. Yahoon kanssa ei ole ollut yhtäkään ongelmaa, estolistatkin toimivat.

      • mikakin

        Joku iltalehdessä tai iltasnomista voisi tehdä jutun tästä uudesta suomi24:stä ja sen huonosta sähköpostista, niin saisi mahdollisimman moni tietää sen huonoudesta. Roskapostia tulee useita kymmeniä päivässä ja ei pysty torjumaan niitä


      • etrw
        mikakin kirjoitti:

        Joku iltalehdessä tai iltasnomista voisi tehdä jutun tästä uudesta suomi24:stä ja sen huonosta sähköpostista, niin saisi mahdollisimman moni tietää sen huonoudesta. Roskapostia tulee useita kymmeniä päivässä ja ei pysty torjumaan niitä

        Suomi24:n sähköposti on ollut huono _aina_.

        Lähinnä tuo ehdottamasi juttu olisi "uutinen" siitä, miten suomalaiset ovat niin alistuvaista karjaa, että tyytyvät huonoon palveluun, vaikka aidan takana olisi parempaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      177
      3336
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      102
      2569
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      57
      2410
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      93
      2342
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      8
      2299
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      32
      1623
    7. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      37
      1569
    8. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      0
      1380
    9. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1357
    10. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1350
    Aihe