Minkä kokoinen suutin?

Mulla on KTM 125 SX ja nyt pitäis saada talvisuutinta siihen. Mikäköhän olisi oikea koko, kun kesällä on ollut 182 sisässä? Talviajo tulee tapahtumaan pääosin jäällä, mutta toivon mukaan myös hieman spooria.
2719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pistä pari pykälää isompi. Kokeilemalla löytyy se oikea, eikä maksa paljon...

Äänestä

eli käy suutinkartta kyseiseen pyörään lähimmältä mp-korjaamolta. löytyy noinkin yleiseen pyörään aika varmasti. Siitä näät lämpötilat ja suutinkoot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kake kirjoitti:

Mulla on KTM 125 SX ja nyt pitäis saada talvisuutinta siihen. Mikäköhän olisi oikea koko, kun kesällä on ollut 182 sisässä? Talviajo tulee tapahtumaan pääosin jäällä, mutta toivon mukaan myös hieman spooria.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu