Final Fantasy VIII.n nelos levyn alussa on semmonen "iso" vihollinen joka roikottaa sitä rinoaa siinä eessä silleen suojanansa. miten tämän vihollisen voisi voittaa, kun ei voi oikein käyttää niitä GF.iäkään??
Kiitos!!!
Kiitos!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ensinnäkään nelos cd:n alussa ei ole mitään "rinoaa roikottavaa otusta" vaan paljon ja paljon sorsessooreja. Se sun "iso vihollises" on kolmos cd:n lopussa, hanki silmät.
Adel on nelos CD'n alussa. Kolmonen loppuu Rinoan nappaamiseen.
Ehkä omat silmäsi ovat liian kuluneet, pitäisi varmaan hankkia uudet...
kiiitos teille:) meenkin tästä kohta puoliin kokeileen ;) ja niinhän se on sen nelos cd.n alussa...
että eipä tarttekkaan hommata uusia silmiä ;D
Voit kyllä käyttää GF'ä, muistat vain parantaa Rinoaa välillä. Rinoalla on tässä taistelussa noin 8000 lifea, mutta tarkista määrä scan'lla, niin voit taistelun aikana laskeskella koska täytyy parantaa.
Rinoaan ois myös ihan hyvä laittaa regen taika, niin sen hp:t parantuis myös itestään...
Suosittelin lämpimästi laittamaan rinoalle regenin ja adeliin tietysti meltdown. Aurat on kanssa aika kova sana, eikä vie rinoalta henkeä. Itse voitin näillä keinoin. gf:iä en käyttänyt muita kuin cerberukselta triplet kaikille.
jos olet saanut squallille lionheartin niin ei muuta kun strength 255:een, auraa squallille, meltdown adeliin ja limittiä yrittäen saada lion heartia, toivoen parasta ja peläten pahinta (eli esim. blasting zonea joka tässä tapauksessa tekee 9999 molempiin :P)
tapa on kun hankit irvinelle ap ammoja ja ammut niillä muistaakseni neljä tai viis kertaa niin se kuolee.. ei kannata ruveta aikaa tuhlaa rinoan parantelemiseen... eikä missään nimessä mitään GF:ii
mä käytin pari kertaa lionheart hyökkäystä. joka vie joka iskul 9999 ja iskui on parikyt