Ingles Buenos Aires

reissumies

Heip!
Onko kellään kokemusta Playa del Inglesin hotellista Buenos Aires? Esitteen mukaan pitäisi olla vuosi sitten rempattu.
1. Millaiset kylpyhuoneet huoneistossa?
2. Millaiset keittomahdollisuudet?
3. Onko uima-allas ok?
4. Kuuluuko meteli kovasti huoneisiin, kun sijaitsee kuitenkin ihan keskustassa?
5. Millaiset näkymät parvekkeelta?

Kiitos, jos joku jaksaa vastata.

3

646

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mari

      Juu oltu olen kolmekin kertaa samassa hotellissa, koska oltiin niin tyytyväisiä!
      1.Kylpyhuoneet ovat aika pieniä, mutta toimivia. Kylpyamme löytyy. Eikä näy torakoita. Lämmintä vettä on riittänyt ainakin meidän matkoillamme joka kerta.
      2. Keittiövarustus on mielestäni hyvä ja kattava. Siivoojat siivoavat tiskisi myös, joten sinun ei tarvitse sellasia murehtia. Kahvinkeitintä ei ole muistaakseni ainakaan. Mutta löytyy kippoja ja kuppeja, kaikkia mitä me ollaan tarvittu. Mutta jos käytät samaan aikaan molempia levyjä esim. mankkaa, niin pääkytkimen virta sammuu helposti. Se on yleistä Espanjassa.
      3. Uima-allas alue on tilava ja hieno. Löytyy aikusten allas ja sitte lapsille erikseen, tai siinä samassa yhteydessä siis. Allasalueella on ilmaset tuolit. Sielä palmujen keskellä on hyvä ottaa arskaa. Iltasin alakerrassa on sellaset hienot valot ja allas on valaistu, se on tosi kivan näkönen. Siinä on myuös allasbaari ja ravintola. Ruoka on sielä hyvää, ihan perusruokia ollaan syöty, pizzaa, toasteja ym ym. Palvelu on hyvää, erittäin hyvää koko hotellissa.
      4. Meidän huoneisiin ei koskaan ole pahemmin melua kuulunut, ainoa mikä haittaa ja paljon on se roskaauto, joka tulee joka aamu kuuden aikaan... ja meteli on valtava!!!
      5. Parvekkeet on kaikki altaalle päin ja Umbon ostoskeskusta päin. Riippuu miten korkeella ootte. Oltiin neljännessa kerroksessa ja sieltä näki kadulle, kun taas oltiin kakkoskerroksessa, ei ihan kadulle asti näkynyt. Joka tapauksessa mielestänihyvän hotellin ootte valinnut. Kun mentiin uudemman kerraan samaan hotelliin,niin henkilökunta toi meille shampanjapullon ja kukkakimpun.
      Siinä hotellia vastapäätä on sellanen pikkukauppa, joka on auki yömyöhään, suunnilleen yhteen asti. Joskin se on kallis kauppa, mutta silti... hyvää matkaa :)

      • reissumies

        KIITOS Mari vaivannäöstäsi!


    • Toivottavasti on valmis. Silloin ei ollut ja alakerrassa olevassa Tjäreborgin toimistossa vihaiset ihmiset jonottivat korvausvaatimuksineen pölystä ja metelistä. Olin ottaa saman hotellin, mutta onneksi päädyin muualle. Eip käyny katteeks.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      126
      9392
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5383
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      34
      3893
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      131
      3585
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2644
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1906
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      359
      1572
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      98
      1557
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      73
      1418
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1376
    Aihe