Voi haihattelujen määrää

haihattelun kuningas

Puoli vuotta on kuulemma taas toimitusjohtaja Backman tehny töitä haihattelemansa iitin radan eteen. Mitä järkeä siinä on, että haihattalevat jotain DTM kisoja suomeen. DTM ei varmaan halua tulla mihinkään iitin korpee ajamaan keskelle ei mitään. eikä myöskään mikään formula 3 luokka.

On ihan naurettavaa, että liitto käyttää tällaisee rahaa ihan älyttömästi. ministeriöistä rahahanat on laitettu kiinni jo monta kertaa, joten sieltä ei rahaa heru. mitenkähän toimitusjohtaja aikoo radan oikein rahoittaa. harrastajien rahoillako? jaa mutta sehän on tuhlannu ne jo tässä viimesen 3 vuoden aikana, kun liitto on tehny taappiota.

ajoharjoitteluradan ne voi sinne saada, mutta sekin on toisaalta älytöntä, kun niitä rakennetaan jo ouluun ja Tampereelle. miks liiton pitää rakentaa oma?

2

258

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • funny ride

      Sama meno jatkuu liitossa aina vaan. Pitäs keskittyä perusharrastajien asioihin, niin toimistossa tehdään vaan mm rallia, rallicrossikisaa, jota tosin ens vuonna ei ole. Siellä olis siis aikaa keskittyä peruskisoihinkin, jos ne vaan kiinnostaisivat.

    • Anonyymi

      Mitä kyseiselle aiheelle kuuluu nykyään?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      53
      907
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      64
      657
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      650
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      46
      589
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      563
    6. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      32
      528
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      523
    8. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      75
      457
    9. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      446
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      435
    Aihe