Moron!
Koneeni ilmoittaa päivitykset valmiit!
Olen lukenut noita "foorumeja",tuntuu olevan 50/50 puolesta ja vastaan.
Lataanko vai en?
Toisilla tuntuu olevan omgelmia ja toisilla ei.
Tiedän,että SP 2 voi myös poistaa.
Mitä kannattaisi tehdä?
Vai pitäisikö vielä pari viikkoa varttua ja katsoa miten asiat etenee.....
Kaikki "Gurut" antakaa puoluettomia vinkkejä....
Kiitos etukäteen......
Koneeni ilmoittaa päivitykset valmiit!
Olen lukenut noita "foorumeja",tuntuu olevan 50/50 puolesta ja vastaan.
Lataanko vai en?
Toisilla tuntuu olevan omgelmia ja toisilla ei.
Tiedän,että SP 2 voi myös poistaa.
Mitä kannattaisi tehdä?
Vai pitäisikö vielä pari viikkoa varttua ja katsoa miten asiat etenee.....
Kaikki "Gurut" antakaa puoluettomia vinkkejä....
Kiitos etukäteen......
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ainakin minun koneeni "piristyi", eikä minkäänlaista "tökkimistä" ole näkynyt missään vaiheessa.
Latasin SP2 pari viikkoa sitten ja kaikki on toiminut ihan hyvin, nettiyhteyttä herjas puutteelliseksi mutta siihenkin löytyi MS:lta korjausasennus ja taas pelaa. Kannattaa ennen asennusta käydä lukemassa MS:n sivuilta tietoa SP2:sta ja sen asennuksesta, varmemmin onnistuu. Tässä linkki sinne.
http://www.microsoft.com/finland/products/windowsxp/sp2/default.asp
En ole guru enkä nörtti, mutta suosittelen lataamista. Asiantuntijathan väittävät, että XP on SP2:n jälkeen turvallisempi käyttää. Päivityksen jälkeen en itse ole huomannut ainakaan XP:n toiminnan suhteen huononnusta. Suurin ero entiseen on, että XP:n oma palomuuri kysyy lupaa ohjelmien käyttöön, esim. P2P-tyyppisten ohjelmien käyttöön.
Kuitenkaan et tiedä ilman kokeilua
toimiiko se sinun koneessa vai ei.
Se, mitkä ohjelmat lakkaavat toimimasta päivityksen jälkeen, onkin jo toinen juttu. MS tosin lienee ylivarovainen tiedotuksessaan, kuten aina.
Voithan sitten kysellä täältä mitä teen kysymyksiä, sikäli jos enää pääset nettiin.
Mulla fujitsun kone, norman ohjelmisto. Päivitys ollut noin kaksi viikkoa. Ei sitten minkäänlaista ongelmaa. Mielestäni kone on entistä nopeampi ja toimintavarmempi. Luulen, että jos tulee ongelmia niin koneessa on muutenkin jotain "häikkää", tai joissakin koneella olevissa ohjelmissa. En minäkään ole asiantuntija, mutta en voi päivitystä moittia.
Minulla ollut SP2päivitys jo pariviikkoa ja ei mitään ongelmia ja koneeni tuli nopeammaksi asennettuani SP2-päivityksen.
asennat sen koneelle. Windows on aina syytä päivittää kun sille päivityksiä tulee.
Ei se ainakaan wintoosaa pahenna,mulla toimii mainiosti.
Jos vaan omistat alkuperäisen ohjelmiston etkä mitään poltettua niin todennäköisesti voit aivan huoletta ladata SP2 paketin. Varsinkin jos koneesi mukana on tullut valmiiksi XP niin silloin siinä on riittävän isot resurssit.
Moron!
Kiitos kaikille vastanneille.
Taidanpa minäkin asentaa sen SP 2 päivityksen.
Niin KIITOS vielä kerran kun otitte kantaa kyseiseen asiaan.