Moron!
Koneeni ilmoittaa päivitykset valmiit!
Olen lukenut noita "foorumeja",tuntuu olevan 50/50 puolesta ja vastaan.
Lataanko vai en?
Toisilla tuntuu olevan omgelmia ja toisilla ei.
Tiedän,että SP 2 voi myös poistaa.
Mitä kannattaisi tehdä?
Vai pitäisikö vielä pari viikkoa varttua ja katsoa miten asiat etenee.....
Kaikki "Gurut" antakaa puoluettomia vinkkejä....
Kiitos etukäteen......
SP 2
12
967
Vastaukset
- jet5set
Ainakin minun koneeni "piristyi", eikä minkäänlaista "tökkimistä" ole näkynyt missään vaiheessa.
- Gamma
Latasin SP2 pari viikkoa sitten ja kaikki on toiminut ihan hyvin, nettiyhteyttä herjas puutteelliseksi mutta siihenkin löytyi MS:lta korjausasennus ja taas pelaa. Kannattaa ennen asennusta käydä lukemassa MS:n sivuilta tietoa SP2:sta ja sen asennuksesta, varmemmin onnistuu. Tässä linkki sinne.
http://www.microsoft.com/finland/products/windowsxp/sp2/default.asp - Jare
En ole guru enkä nörtti, mutta suosittelen lataamista. Asiantuntijathan väittävät, että XP on SP2:n jälkeen turvallisempi käyttää. Päivityksen jälkeen en itse ole huomannut ainakaan XP:n toiminnan suhteen huononnusta. Suurin ero entiseen on, että XP:n oma palomuuri kysyy lupaa ohjelmien käyttöön, esim. P2P-tyyppisten ohjelmien käyttöön.
- tulevaisuuteen
Kuitenkaan et tiedä ilman kokeilua
toimiiko se sinun koneessa vai ei.- Jocuko
Se, mitkä ohjelmat lakkaavat toimimasta päivityksen jälkeen, onkin jo toinen juttu. MS tosin lienee ylivarovainen tiedotuksessaan, kuten aina.
- sp2.sta
Voithan sitten kysellä täältä mitä teen kysymyksiä, sikäli jos enää pääset nettiin.
- jussi
Mulla fujitsun kone, norman ohjelmisto. Päivitys ollut noin kaksi viikkoa. Ei sitten minkäänlaista ongelmaa. Mielestäni kone on entistä nopeampi ja toimintavarmempi. Luulen, että jos tulee ongelmia niin koneessa on muutenkin jotain "häikkää", tai joissakin koneella olevissa ohjelmissa. En minäkään ole asiantuntija, mutta en voi päivitystä moittia.
- ei ongelmia
Minulla ollut SP2päivitys jo pariviikkoa ja ei mitään ongelmia ja koneeni tuli nopeammaksi asennettuani SP2-päivityksen.
- Risto
asennat sen koneelle. Windows on aina syytä päivittää kun sille päivityksiä tulee.
- Lahti
Ei se ainakaan wintoosaa pahenna,mulla toimii mainiosti.
- Pave
Jos vaan omistat alkuperäisen ohjelmiston etkä mitään poltettua niin todennäköisesti voit aivan huoletta ladata SP2 paketin. Varsinkin jos koneesi mukana on tullut valmiiksi XP niin silloin siinä on riittävän isot resurssit.
- ymmällä
Moron!
Kiitos kaikille vastanneille.
Taidanpa minäkin asentaa sen SP 2 päivityksen.
Niin KIITOS vielä kerran kun otitte kantaa kyseiseen asiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h292854Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062651Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv282365Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141493- 321463
- 1771183
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021173En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711015Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81958