Hei! Minä en tiedä miksi mutta joskus kissani syö todella palijon ja joskus ei taas ollenkaan :( Sitten vaihdan ruuan ja hän alkaa syömään jällen ja syöö jonkin aikaa tätä ruokaa ja sitten lopetta ja palautan alkuperäsen ruuan ja sama juttu alkaa jällen. Nyt en ole vaihtanutb ruokaa koska hän aina palaa alku peräseen loppujen lopuksi! :O Mitä on tekeillä. Voiko joku autaa??
Kiitos!
Kissani ei syö!
8
236
Vastaukset
- vaihtelu virkistää..
No söisitkö itse aina samaa ruokaa? En tiedä puhutko nyt raksuista vai märkäruoasta. Itse vaihdan märkäruokamerkkiä päivittäin ja raksujakin on 3 erilaista tarjolla joita vuorottelen.
- B3N11N
Kiitos vastauksesta!
Eli Tarkoitin märkä ruokaa . Kuivassa ruuasssa ei ole mitään Ongelmaa, eli siis kissani syöö jonkin aikaa Latz ruokaa (hyytelössä sillä hän ei tykkää kasatikeessa olevaa) ja kun vaihdan esim johonkin toiseen kuten Whiskas hän syöö sitä laijia jonkin aikaa ja lopetttaa jälleen. Olen ostanut kaikkia mitä kininä voit uskoa :/ mutta loppujen lopukusi hän päätyy Latz ruokaan ja sama juttun lähtee jälleen :( - B3N11n
B3N11N kirjoitti:
Kiitos vastauksesta!
Eli Tarkoitin märkä ruokaa . Kuivassa ruuasssa ei ole mitään Ongelmaa, eli siis kissani syöö jonkin aikaa Latz ruokaa (hyytelössä sillä hän ei tykkää kasatikeessa olevaa) ja kun vaihdan esim johonkin toiseen kuten Whiskas hän syöö sitä laijia jonkin aikaa ja lopetttaa jälleen. Olen ostanut kaikkia mitä kininä voit uskoa :/ mutta loppujen lopukusi hän päätyy Latz ruokaan ja sama juttun lähtee jälleen :(Ikinä*
- ihan selvä
B3N11N kirjoitti:
Kiitos vastauksesta!
Eli Tarkoitin märkä ruokaa . Kuivassa ruuasssa ei ole mitään Ongelmaa, eli siis kissani syöö jonkin aikaa Latz ruokaa (hyytelössä sillä hän ei tykkää kasatikeessa olevaa) ja kun vaihdan esim johonkin toiseen kuten Whiskas hän syöö sitä laijia jonkin aikaa ja lopetttaa jälleen. Olen ostanut kaikkia mitä kininä voit uskoa :/ mutta loppujen lopukusi hän päätyy Latz ruokaan ja sama juttun lähtee jälleen :(No anna niitä vuorotellen. Miksi pitäsi syödä vain yhtä ruokaa.
Minäkin annan ihan sekaisin vuorotellen raakaa lihaa/kalaa, kaikenlaisia eläinkaupan ja marketin sapuskoita. Vuorotelleen ja sekasin.
Tylsää itsellekkin aina vaan samaa pussia kaivella. - _B3N11N_
ihan selvä kirjoitti:
No anna niitä vuorotellen. Miksi pitäsi syödä vain yhtä ruokaa.
Minäkin annan ihan sekaisin vuorotellen raakaa lihaa/kalaa, kaikenlaisia eläinkaupan ja marketin sapuskoita. Vuorotelleen ja sekasin.
Tylsää itsellekkin aina vaan samaa pussia kaivella.No en kyllä saanut vastausta siihen mihin hain mutta kiitos kumminkin! :)
- pertti pöllöpää
En oikein ymmärtänyt kysymystäsi vaikka kaksi kertaa luin, tosin aina ei löydy vastausta, kissat on joskus monimutkaisia elukoita.
- Tehdäännäin
Osta montaa ruokaa kerralla ja sen lisäksi lihaa ja kalaa. Sitten sekoittelet niitä kaikkia aina, tai sitten vuorotellen esim, aamulla kalaa ja katkarapuja, kun tulet töistä tai koulusta niin ruokaa hyytelössä, vähän myöhemmin lihaa ja vielä illalla erimerkkistä ruokaa kastikkeessa. Syöthän itsekin joka kerta eri ruokaa.
Anna kissalle vähän kerralla ja usein, kissa on napostelija. - pumpulinna
Jos se saakin ravintarpeensa täytettyä kuivaruuasta (yllättävän pienikin määrä riittää) ja herkuttelee vain sille päälle sattuessaan märkiksellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6132261Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,271116- 1081112
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki5954Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101865- 86855
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?89762Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50759- 63725
- 65573