Tiesittekö muuten mitä

Ne ei tajua siellä mikrosoftissa että ei siihen vesilasilliseen voi ikuisesti liuottaa sitä suolaa, tapahtuu semoinen asia kuin kylläisyyspiste, mikrosoftin tapauksessa lasi on jo täynnä suolaa joka pursuaa jo yli lasin reunusten.
352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä se suolan liuottaminen tähän kuuluu? Olisit edes puhunut asiaa, kyseessä piti kai olla kuolan (syljen) liuotus vesilasiin.
Tiettävästi Windows käyttäjillä muodostuu paljon sylkeä eli he innoissaan kuolaavat kun saavat käyttää ikiihanaa Windowsia.
Minun koiranikin alkaa kuolaamaan kun se näkee herkkupaloja.

Äänestä

Höpö höpö höpö höpö höpö.......ja huomenna lisää †

Äänestä

Tarkoitin lähinnä windows = suola ja markkinat = vesilasi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


windows=tylsä kirjoitti:

Ne ei tajua siellä mikrosoftissa että ei siihen vesilasilliseen voi ikuisesti liuottaa sitä suolaa, tapahtuu semoinen asia kuin kylläisyyspiste, mikrosoftin tapauksessa lasi on jo täynnä suolaa joka pursuaa jo yli lasin reunusten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu