Milloin vaihdatte vk-haalarista toppahaalariin??

pähkäilijä

Milloin Tampereen korkeudella siirrytään vk-haalarista toppahaalariin? Tarkoitan nyt lähinnä päiväunikäytössä! Meillä vajaa 2v nukkuu siis vaunuissa parvekkeella päiväunet 2-4h. Talvihaalarimme nimittäin unohtui kaverin luo viime keväänä ja saadaan se takaisin joskus joulun jälkeen jos ei ennen tarvita. Ei viittis alkaa postitella... :( Pärjääköhän sillä vk-haalarilla niin pitkään? Hankala tuo lasten pukeminen ko eka kyseessä eikä se vielä itse osaa sanoa onko kylmä vai kuuma... Ulkona liikkuessa varmaan pärjää vk-haalarilla vuoden loppuun asti?

1

288

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pakkanenko

      Minä valitsen lapsen vaatteet sään ja lämpötilan mukaan, en vuodenaikojen. Hölmö kysymys sinulta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      59
      9407
    2. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      128
      7120
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6632
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      178
      4965
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      170
      4758
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      96
      3326
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2441
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      66
      2308
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      164
      2273
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      57
      2087
    Aihe