Rodos vai Playa del Ingles

Matkailija11

Olisimme lähdössä lokakuun alussa kaverin kanssa matkaan, ja tällä hetkellä vaihtoehdot on rajattu näihin kahteen. Matkalta odotamme oikeastaan vain lämpimiä kelejä ja olisi kiva jos muutakin nuorisoa ja iltaelämää kohteessa olisi. Osaisiko joku kyseisissä paikoissa vieraillut suositella jompaa kumpaa, eniten mietityttää matka ajankohta, kummassa paikassa tähän aikaan vuodesta turistikausi olisi vielä jotenkin käynnissä?

Kiitos asiallisista vastauksista!:)

4

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4.10

      yhtä lämmintä molemmissa paikoissa nuorisoa ei enää paljon liikenteessä lokakuussa koska lomat lusittu rodokselle lyhyempi lento eli sinne sitten vaan.

    • PKKl

      "lomat lusittu"

      Vankilassako lomat nykyisin vieteään?

      • vähä hei

        ei tarvi ottaa niin kirjaimellisesti joka sanaa.


    • vaihteklu virk.

      aika samohin mennee
      suomi poikie mestat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2798
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2641
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      36
      2163
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      1937
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      1905
    6. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      35
      1602
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      935
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      112
      863
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      839
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      824
    Aihe