Mistähä voi johtua, että mun sims2 tilttaa aina. Joskus se tilttaa siinä ku pitää valita, että mihin naapurustoon menee tai sitte siinä ku on valitsemassa tonttia tai tekemässä äijän?
Kone on 1250Mhz, 512mt muistia ja Club Radeon 9600
Tilttaa! SIMS 2
4
299
Vastaukset
- Jessie
tää on vaan veikkaus, mutta jos sulla on sellainen näytönohjain minkä ei tue Simsiä niin sit sun kone on liian hidas. mutta en todellakaan tiedä.
- Apuva
Kyllä tuon readmen perusteella pitäs tukia tuota Club3d Radeon 9600...
Mutta tuo prosessori voi olla kyllä syy - Nappuli
Apuva kirjoitti:
Kyllä tuon readmen perusteella pitäs tukia tuota Club3d Radeon 9600...
Mutta tuo prosessori voi olla kyllä syy... tai siis yhtä tehokas (tehoton), mutta ei ikinä ole tiltannut. Jos sulla on virusturvaohjelma samaa aikaa päällä koneella, niin se voi olla syy. Lopeta virusohjelma pelin ajaksi ja muista sillon samalla ottaa nettipiuha irti. Sit kun lopetat pelin, niin käynnistä tietsikka uudelleen, jolloin virusohjelmakin menee taas takaisin päälle.
- Meku^^
Nappuli kirjoitti:
... tai siis yhtä tehokas (tehoton), mutta ei ikinä ole tiltannut. Jos sulla on virusturvaohjelma samaa aikaa päällä koneella, niin se voi olla syy. Lopeta virusohjelma pelin ajaksi ja muista sillon samalla ottaa nettipiuha irti. Sit kun lopetat pelin, niin käynnistä tietsikka uudelleen, jolloin virusohjelmakin menee taas takaisin päälle.
Kyllä pitäis sun näytönohjain olla ihan hyvä, kaikki noi 9000-sarjan. Tiiätkö sä et onko sulla tarpeeks tehokas näytönohjaimen ajuri? Seki saattaa vaikuttaa aika paljonki. Ja just mitä edellä sanottiin et kannattaa sulkee kaikki ohjelmat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925931
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48754