näin Aasian kävijänä,haluttaisiin vähän vaihtelua,ja Turkkiin tuntuu olevan paljon halpoja matkoja,siksi kysynkin ,että missä lokakuussa kannattaisi käydä?Siis,jos haluaa lämpöä.Myös Istanbul kiinnostaisi,mutta ei Alanya.Ja vielä kiinnostaa,mitä tuliaisa olette tuoneet,tai ostaneet itsellenne.Aasiasta tullessa on matkalukut aivan täynnä.Entä oletteko ostaneet tupakkaa kotiin,minkä hintaista se on siellä.Paljon kysymyksiä,mutta kiitämme,jos joku vaan viitsii kertoa kaiken mahdollisen.
Hei,
5
184
Vastaukset
- asdas
Oikea ja suoraselkäinen raitkaisu on välttää matkustamasta Alanyaan. Alanya on vallattu suomalaisten, lihavien ja rumien, mummoikäisten entisten trukkikuskien ja muista alemmista kansanosista peräisin olevien legginssilorttojen toimesta. He ovat valjastaneet käyttöönsä koko seudun pedomatkailuunsa, jossa muodostetaan ns. äitilapsi-pariskuntia. Hinteliä pikkuruisia kurdibaaripoikia vedetään kuvannollisesti kaksin käsin siivouskomeroihin, vessoihin ja kellareihin yksipuoliseen seksiin. Irvokkaan näköistä touhu. Ei ole myöskään lapsille sopivaa katseltavaa.
- Too sarias
Kuulun mielelläni alempaan luokkaan, jos ylempään luokkaan kuuluminen edellyttää tuollaista kielen käyttöä.
- asdas
Too sarias kirjoitti:
Kuulun mielelläni alempaan luokkaan, jos ylempään luokkaan kuuluminen edellyttää tuollaista kielen käyttöä.
Ei siihen voi kahdesti mennä kuulumaan. Kuulut jo automaattisesti alempiin kansanosiin hyväksymällä suomalaisten naisten promiskuiteettinen käytös Alanyassa tai jopa todennäköisesti harjoittamalla edellisen viestin irstasta toimintaa itsekin.
- sariann
asdas kirjoitti:
Ei siihen voi kahdesti mennä kuulumaan. Kuulut jo automaattisesti alempiin kansanosiin hyväksymällä suomalaisten naisten promiskuiteettinen käytös Alanyassa tai jopa todennäköisesti harjoittamalla edellisen viestin irstasta toimintaa itsekin.
Ei voi muuta kuin nauraa sun kommenteillesi, huumoria olla pitää.
- Suosittelen Turkkia
Hyvä Harkitaan,
Kirjoitan teille nyt ensimmäistä kertaa. Ihmetystä herättää kommenttinne, että ette aio Alanyaan.
Jos olisitte avarakatseinen ja omaan arvostelukykyynne luottava, niin silloin valintanne osuisi juurikin Alanyaan.
Jos olette seikkailunhaluinen, niin mahdollisimman lähelle Kurdialueita.
Turkki on avara maa, ja oikeaa tietoa löytyy kyllä aivan muualtakin kuin ainoastaan tältä Suomi24-palstalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Murhamies
31-vuotias Suomussalmella asuva mies epäiltynä murhasta, aikaisemmin kontolla pahoinpitelyjä. Ken lie kyseessä ja kuka u333266A miehelle :)
Oli mukava näkeminen taas eilen. Olisinpa tänäänkin nähnyt sut. Harmi ettei tunneta kunnolla. Ja etten voi saada su362158- 1441469
Kansanedustajien palkkioihin roimat korotukset
Kansanedustajien palkkiot nousevat lokakuun alussa sadoilla euroilla, kertoo eduskunnan palkkiotoimikunta. Ensimmäisen1571366Joko sä olet aivan totaalisen rakastunut
Tai sitten sulla on joku hätänä. Kaikkeni lähestulkoon yrittänyt että perääntyisit mutta ei 😄801233Kiantaman johtaja Vernu Vasunta !
Kolmeksi ja puoleksi vuodeksi vankilaan ja neljäksi vuodeksi liiketoiminta kieltoon,että silleen Kiantalaiset!!!!271184Keskisarja todettiin rasistiksi
Yhdenvertaisuusvaltuutetun mukaan Keskisarjan lausunnot Ylen A-Studiossa viime viikolla täyttävät rasismin määritelmän3551013- 921002
Olitkohan koskaan
yhtä optimistinen kuin minä siitä, että jonain päivänä olisimme vielä yhdessä? Vai uskoinkohan minä yksinäni siihen, jos83847On varmaan aika sanoa lopullisesti heippa
Kai sen oli pakko joskus tapahtua, ennemmin tai myöhemmin, toki toivoin että myöhemmin. En koskaan ole tykännyt sanoa he50823