ja voi hyvin.tiedoksi paskanjauhajille
teljä jatkuu
motti ryyswaaal
211291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
On se niin väärin
voi jatkuakkin, mutta tuskin voi hyvin!!!
Syytä jatkuakkin m on sitä niin suurella rahasummalla tuettu vuosien aikana
tuettu on miljoona vekseli on vedossa
Kyllä siellä pesänhoitajat jo myytävää tavaraa inventoi. Kuulemma ovat saaneet vihjeitä, että kalustoa on siirretty ennen konkkaa bulkin puolelle. Siitä voi napsahtaa ihan oikeitakin syytteitä. Siis jos näin on toimittu.
Entäs toi Jyväskylän kiitokuljetus tai jotain sinnepäin. Viime aikoina on tullut Teljän väreissä olevia rahtiautoja vastaan tommosilla teippauksilla.
nousoo ku Teljä tuhkasta
Kyllähän niitä laillisia ketkuilu mahdollisuuksia löytyy kun osaa
Juu ja palkkaturva hoitaa loput:)))
Juu ikävä kyllä tulee palkkaturvasta viimeinen tili kun ei annettu Teljän maksaa enää. Kaikki tullut tähän asti kahden viikon välein. Suuri kiitos siitä Matille että meille työntekijöille kaikki maksoi.
olishan tuo saanut jatkaa ja maksaa jatkossakin kun olis niitä rahteja vähän vähemmä n polkenut ja ne verotkin maksanut.
Kyllä yrittikin loppuun asti mutta muut oli toista mieltä.
ai että yritti maksaa veronsa, mutta muut sano ettet saa missään nimessä tehdä sitä??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
hekoheko. jos se yrittämisestä olisi kiinni niin tässä maassa olisi paljon miljonäärejä
telkkä päästää menee , ja savu vain sakenee.Missä on muuten näitten yhteityökumppaneiden vastuu ja moraali ,kun ovat antaneet telkän ajaa liian halvalla.
Nämä laskutaidottomat ostomiehet ja heidän edustamansa yrityksensä pitäisi myös ehdottomasti laittaa maksumiehiksi,hehän ovat ja osaavat käyttää toisen hätää hyväksi ja surutta ajattavat kemikaaliyrityksiä nurin.
Tukemalla halvalla ajavaa, saa edulliset kuljetukset. Ainahan siinä jonkin aikaa menee, että kuljetusliike on "pumpattu" vararikkoon. Sitten vaan uusi tilalle ja sama kohtelu. Tilaajavastuulaki on suuri vitsi.
Teljä kaatu -Suomen luottoluokitus tippu, syy ja seuraus!
Eihän tilaajavastuulaki ota millään muotoa kantaa hintatasoon. Laki vaatii vain selvittämään, että yritys on maksanut sille kuuluvat velvoitteensa tai sitten tulee löytyä maksusuunnitelma rästeille. Eli aika lavea laki on, sallii heiman kyseenalaisella taustalla olevien yritysten käytön.
Eri juttu on sitten suurten yritysten vastuullisuus ja arvot, kaikkihan ovat niin vastuullisia ja eettiset asiat huomioon ottavia, ainakin siis esitteissä.. käytännön toimet voi olla sitten hieman toisenlaisia..
Pidän Teljää edelleen yhtenä Suomen lippulaivoista Kuljetusliikkeiden historiassa! Yritys kohosi alansa eliittiin tinkimättömällä ja suorastaan raastavan kovalla työllä!
Kuljettajilla olivat käytössään myös kaikki ns.ison talon edut,punttisaleja myöten(toki harvempi pullukkakuski viitsii puntteja nostella,muuta kuin housunsa),mutta ainakin työnantajan puolelta kaikki oli kunnossa!
Tiedän tämän.Olen niin monesti istunut saunan lauteilla alueellisessa yrittäjäillassa,missä tämän kyseisen firman johtoporrasta on ollut edustettuna.He tekivät kaikkensa työntekijöidensä hyvin voinnin eteen!
missäs nämä Teljän vehkeet on myynnissä ,kun ei mistään löydy tietoa . Ostan pois ja rupean jatkamaan.
Yriys Viroon ja vuokrafirman kautta miehet,ei Suomessa kannata mitään tehdä.
Ammattiliitot ja eu tappavat kaikki yritykset Suomesta .Liian kallista ja byrokraatista pyötittää kuljetusalaa Suomessa.
Ihanaa!!!