ICQ ja Messenger

ärsyyntynyt

Asensin Messenger 6.2:n, koska edellinen versio oli jotain 4.7.. Nyt kuitenkin tämä vanha messengeri kummittelee, enkä saa sitä uninstalloitua tai mitään, en löydä sitä mistään. Se avaa aina itsensä koneen käynnistyessä, ja samoin tekee ICQ.

Haluaisin päästä tuosta vanhasta messengeristä eroon, mutta miten? KOSKA: koneen käynnistyminen kestää hirveän pitkään, ja sitä pääsee käyttämään vasta kun nuo ohjelmat ovat käynnistäneet itsensä ehkä noin parin minuutin odottelun jälkeen. Itse XP ja muut ohjelmat (esim. f-secure) käynnistyvät heti kun kone aukaistaan. Mutta nuo kaksi siis odotuttavat...ICQ:ta en halua poistaa.

1

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ree

      Onko niin, että tuo vanha 4.7 messenger minkä haluat pois on windowsin oma, ja tuo uusi 6.2 on MSN messenger?

      Jos on näin ja haluat siitä windowsin omasta messengeristä eroon niin klikkaas Käynnistä, suorita, ja sitten sinne riville copypasteat tämän:

      RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

      Ja painat OK. Tuolla tavalla oon windows messengerin ainakin itse saanut hienosti pois. Ja hakua käyttämällä löydät lisää päteviä ohjeita, tätäkin asiaa on kysytty useasti ja erilaisia ohjeita ja poisto-ohjelmiakin taitaa olla paljon!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      114
      7293
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      98
      5233
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3486
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3412
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2524
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1856
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1501
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      341
      1451
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1346
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      48
      1290
    Aihe