Kysymys kuuluu: Pitäisikö J.K.Rowlingin kirjoittaa jatko-osia ym. Pottereihin.
Oma vastaukseni olisi kyllä ja ei... Olisi mukava lukkea Harryn vanhempien elämästä, mutta toisaalta se tuntuisi myös silkalta rahastukselta
Jatkoa Pottereille?
8
617
Vastaukset
- Twil
Oishan se tavallaan mielenkiintoista,mutta maku saattaisi mennä ja se nimenomaan ainakin näyttäisi rahastukselta,jossei sitä olisikin. Luulisin että se alkaisi tuntua jo vanhan toistolta,ainakin jossain määrin.
- Jessie
Ei minusta. Kaikilla kirjoilla pitää olla loppu ei ikista jatkamista.
- Rusina
Jessie kirjoitti:
Ei minusta. Kaikilla kirjoilla pitää olla loppu ei ikista jatkamista.
Samaa mieltä. Koko kirjasarjan viimeisessä luvussa voi vaikka kertoa pikaisesti, mitä porukka n. 10 vuoden päästä touhuaa, mutta ei enempää.
- töyhtis
Rusina kirjoitti:
Samaa mieltä. Koko kirjasarjan viimeisessä luvussa voi vaikka kertoa pikaisesti, mitä porukka n. 10 vuoden päästä touhuaa, mutta ei enempää.
.. Rowling voisi kirjoittaa kirjan kelmeistä, siitä miten he tutustuivat, mitä he tekivät ja niin edelleen.
- Patrick Bateman
töyhtis kirjoitti:
.. Rowling voisi kirjoittaa kirjan kelmeistä, siitä miten he tutustuivat, mitä he tekivät ja niin edelleen.
Joopa joo, kaikkia ei kiinnosta Kelmit. Suomessa ne ovat ehkä vielä suosittuja, mutta maailmalla ihmisiä kiinnostavat muut hahmot enemmän. Olisi aika "reilusti" Rowilta tehty, jos se keskittyisi tuolla tavalla vain yhteen osioon faneistaan.
- Hennukka-Liinukka
Patrick Bateman kirjoitti:
Joopa joo, kaikkia ei kiinnosta Kelmit. Suomessa ne ovat ehkä vielä suosittuja, mutta maailmalla ihmisiä kiinnostavat muut hahmot enemmän. Olisi aika "reilusti" Rowilta tehty, jos se keskittyisi tuolla tavalla vain yhteen osioon faneistaan.
patrikilla taitaa olla huono päivä/viikko.. no ei se mitää.. no joo.. joitakin kiinnostaa joitakin ei.. ja sillä selvä :)
mut.. omasta mielestä se olisi tosiaanki rahastusta.. sairasta sellasta. ei missään nimessä mitää sellasia saa alkaa tekemään.. mutta tottakai vaikka 7 kirja voisi olla vähän pitempi.. vaikka 1-2 lukua. joka vaikka kertoo että mitä kaikki tekee.. ja eihän me edes tiedetä että kuoleeko Harry vai ei? - Patrick Bateman
Hennukka-Liinukka kirjoitti:
patrikilla taitaa olla huono päivä/viikko.. no ei se mitää.. no joo.. joitakin kiinnostaa joitakin ei.. ja sillä selvä :)
mut.. omasta mielestä se olisi tosiaanki rahastusta.. sairasta sellasta. ei missään nimessä mitää sellasia saa alkaa tekemään.. mutta tottakai vaikka 7 kirja voisi olla vähän pitempi.. vaikka 1-2 lukua. joka vaikka kertoo että mitä kaikki tekee.. ja eihän me edes tiedetä että kuoleeko Harry vai ei?Ei ole huono viikko, mutta kyllä ärsyttää vähän, että noita Kelmejä niin ihQtetaan. Itse en voi sietää niitä, enkä pidä siitä, että yleistetään, että kaikkihan niitä rakastaa...
Huono päivä kylläkin. Murinaa. - Chadayrena
Patrick Bateman kirjoitti:
Ei ole huono viikko, mutta kyllä ärsyttää vähän, että noita Kelmejä niin ihQtetaan. Itse en voi sietää niitä, enkä pidä siitä, että yleistetään, että kaikkihan niitä rakastaa...
Huono päivä kylläkin. Murinaa.Ei pitäisi tulla jatkoa... Olisi tietysti kiva tietää, mitä henkilöille tapahtuu kirjasarjan loputtua, mutta kuten joku sanoikin jo, sen voisi laittaa myös vikan kirjan loppuun... JOs pottereita jatkettaisiin vielä seiskan jälkeenkin, niin se alkaisi jo tuntua vähän "davideddingmäiseltä"... ja rahastukselta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1268897
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1455374Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333825Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352634Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3581562Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?711410Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376