KISSANPENTUJA ETSIVILLE

Jos etsit kissanpentuja, niin kannattaa käydä katsastamassa:

www.lemmikkipalstat.net/apula

tai www.hesy.fi (Helsingin eläinsuojeluyhdistys)
3464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuolla Apulassa vieraillessa kannattaa muistaa kaksi asiaa:
a) kissan luovutusikä on 12 viikkoa. Ei yhtään vähempää.
b) sekarotuisilla kissoilla on yleensä hyvin epämääräiset oletavat, eikä näiltä pentutehtailijoilta yleensä järin terveitä kissoja saa... miettikää myös mistä maksatte, eli onko kissa todella hoidettu niin hyvin, että siitä kannattaa useita satoja euroja maksaa vai onko myyjällä pelkkä rahastaminen mielessä.

Toki nämä asiat kannattaa aina kissaa ostaessa pitää mielessä. Valitettavan vähän on luovutusikäisiä, madotettuja ja rokotettuja kotikissoja/maatiaisia saatavilla.

Äänestä
  • keltaisesta pörssistä olen aina löytänyt ilmotusta kun olen jotain lemmikkiä etsinyt ja kaikki ovat olleet hyvässä kunnossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kissanen kirjoitti:

Jos etsit kissanpentuja, niin kannattaa käydä katsastamassa:

www.lemmikkipalstat.net/apula

tai www.hesy.fi (Helsingin eläinsuojeluyhdistys)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu