Joku ihana rantakohde?

Jonnekin kauemmaksi

Hei.
Keski-ikäinen pariskunta miettii ihanaa ja lämmintä lomakohdetta alkuvuodelle 2015. Lähikohteet Canaria, Tenerife ja Egypti sekä Thaimaasta Phuket, Bangok ja Pattaya sekä kerran Välimeren risteily on koettu ja haluaisimme nyt jotain uutta.

Olemme kuulleet unelmapaikkoina puhuttavan mm. Balista, Mauritiuksesta ja Malediiveista. Jotain spesiaalia haluaisimme, kun vietämme myös kymmenlukuisia merkkipäiviä tuolloin.

Kertokaa vinkkejä, ja kertokaa myös, mitä kautta olette ottaneet matkan ja suositteletteko jotain tapaa järjestää matka.

3

264

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ismo L

      Balille voisitte muuten mennä mutt siellä ei näy Salkkarit:(

    • Onhan noita...

      Menkää Intiaan ja siellä Andamaaneille, myös muualta Intiasta löytyy näitä "kerran elämässä" kohteita, kunhan kierrätte Goan kaukaa ja menette vaikkapa Keralaan.

      Olemme olleet perheen kanssa monena talvena omatoimisella matkalla Intiassa, halvat lennot ja majoitusta netistä. Vielä ei olla petytty!

      • jussipussi

        Me tulimme vasta Kambodzhasta. Sihanukville todella kiva ja sieväkin rantalomapaikka verrattuna sisämaahan. Kambodzhassa hyvää olutta, herkullista ruokaa, halpoja hotelleja ( alk. 15 € yö suh. hyvässä hotellissa ) matkustaminen ei maksa juuri mitään jos tyytyy linja-autoon, kaikki halpaa, ihmiset tosi ystävällisiä, paljon näkemistä ja kokemista, sinne, suosittelen lämpimästi omatoimimatkaa kambodzhaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      135
      1935
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      233
      914
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      149
      900
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      853
    5. 64
      831
    6. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      36
      812
    7. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      96
      757
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      747
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      65
      671
    10. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      571
    Aihe