Aika muistot kultaa.
Utelias
ajast- aikaa
12558
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Katsos. Sitä enemmän on muistoja mitä enemmän on vuosia.
mummukkahan ei mikään tyhmä olekkaan. Jos ei kaikkea muistaskaan niin on muistavinaan. Täydestähän sekin menee.
Viimekesänä saadut kalatkin on kasvaneet rutkasti.
Ne on kyllä jo syötykin.
Kokemuksesta sanon, että jos kaloja siirretään toisen lampeen, niin yhdessä kesässä ne kasvaa enemmän, kuin mulukun mitan
niin mahtaako mulkun mitta riittääkkään. Entäs evät. Eikö nekin ala muistutaa airoja.
Joo siltä näytti niin kuin iso mulkku olisi halkonut järven pintaa. Oli meinaa niin isot ahvenat ja evät, näässss
Meijän kylällä oli niin kierosilmäinen ukko, joka näki kaks keskiviikkoa yhellä kertaa nimittäin viime viikon ja tulevan.
Meijän kylällä oli niin kierosilmäinen ukko, jotta se näki kaks keskiviikkoa yhellä kertaa nimittäin viime viikon ja tulevan.
Mistä sinulle tuo keskiviikko? ymmärrätkö, että elämme nyt perjantaita? yhymmm. Mutta emmekö me puhuttu kaloista vai kuinka??????
Se oli keskiviikko silloi kunma mä viimeks sen tapasin.
Kultaakohan se kaikkea?
Ajatelkaapa nuoruuden romansseja ja niiden kohteita. Tuntuuko niissä olevan jotakin hohdokasta?
Eikö mieluummin ollut onni, ettei niistä kehkeytynyt mitään?
olisin joutunut naapurin pojalle emännäks,lehmiä lypsämään ja heinätöihin,lapsiakin tietysti ois tullu liuta,siellä sitä ois hanurin soittoa kuun
nneltu,oli se semmonen hanurimies tää naapurin poika.Löysi kyllä uuden,samoin minäkin ja vielä monta!!Tuollahan tuo viimeisin(?)Levottomia katsoo
nauhalta...ja mä vaan surffailen.