Telttasaunapaketti

ihmettelijakn

Ostin kesällä Keltaisessa Pörssissä mainostetun Telttasaunapaketin joka oli valmistettu ilmeisesti jossain Kajaanin liepeillä. Saunaa ei ollut ehditty käyttää kuin pari kertaa ennekuin seuraavalla käyttökerralla nousi tuuli kesken kylpemisen. Ei ehtinyt edes kissaa sanoa kun tuuli painoi telttakankaan vasten kiukaan piippua ja poltti välittömästi siihen n. 30 cm pituisen halkeaman. No enemmät vauriot välttääkseni pidin kangasta kädellä pois piipun pinnasta ja odotin n 30 min, että kiuas jäähtyisi.
Soitin teltan toimittajalle valittaakseni asiasta, mutta ilmeni, että tuotteessa on ns. perävalotakuu ja että kun saunaa käytetään niin pitää valvoa koko ajan.
Onko tuote tarkoitettu vain ns. sisätiloihin vai pitääkö toisen henkilön olla ulkopuolella pitämässä kangasta koko ajan irti piipusta.
Muutenkin itse telttakangas oli minun mielestä puuttellisesti valmistettu/suunniteltu ihan kuin valmistajalla ei olisi ollut käsitystä olosuhteista mihin tuotetta käytettäisiin.
Tuotteessa ei ollut minkäälaisia varoituksia mistään asiasta. Tuote oli lisäksi sen verran kallis, että sillä rahalla olisi voinut saada kunnollisen tuotteen.
En voi suositella ko. tuotetta kenellekkään noin puutteellisena. Itse nyt jouduin helppo-heikin uhriksi ja kokemuksesta viisastunut.

t. ihmettelijä

0

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

        Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
        Maailman menoa
        90
        3807
      2. Sinä vain tulit elämääni

        Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
        Ikävä
        92
        1979
      3. Tiesitkö mies

        Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
        Ikävä
        87
        1793
      4. Nuorempi mies

        Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
        Ikävä
        144
        1672
      5. Miksi teillä meni...

        ...välit poikki kaivattusi kanssa?
        Ikävä
        162
        1493
      6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

        Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
        Ikävä
        65
        1478
      7. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

        Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
        Ikävä
        98
        1473
      8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

        Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
        Ikävä
        167
        1412
      9. Jos siis saamme

        Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
        Ikävä
        100
        1344
      10. Onko sinulla

        Joku nyt huonosti? :(
        Ikävä
        86
        1297
      Aihe