Krakovan yöelämä?

Krakovaan

Ollaan lähdössä äijäporukalla Krakovaan käymään ja kiinnostaisi tietää Krakovan yöelämästä hieman enemmän, eli onko mistään kotoisin? Onko kaupungissa paljon huijareita ja varkaita?

3

3989

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siilas Kalotti

      Yöelämää on suunnilleen niin paljon kuin suurkaupungeissa yleensä tapaa olla. Sama pätee mahdollisiin huijareihin ja varkaisiin, paras tapa tutustua heihin on lähteä ympäripäissään yöllä tuntemattomille kulmille. Toisin kuin Suomi, Puola on sivistysmaa ja tavallisella turistilla ei ole siellä mitään ongelmia. Edellä oleva ei tarkoita, että juuri teidän porukkanne olisi lähdössä varta vasten ongelmia hakemaan, Puola on kaiken kaikkiaan yksi turvallisimmista Euroopan maista. Tuliaisiksi Puolasta suosittelen Wodka Zoladkowa Gorzkaa kun nyt äijiä kuitenkin ollaan.

    • Expatriate (PL)

      Teidän äijäporukka varmasti löytää juuri ne paikat missä Suomalaisia on tapana kusettaa. Tervetuloa.

      Ai niin, Krakowassa on 250 000 opiskelijaa sekä noin tuhat ravintolaa keskustassa sekä juutalaisessa kaupunginosassa. Valitettavasti myös näitä "äijäporukoita" joita kiinnostavat prostituution lisäksi se, kuinka paljon paikallisessa votkapullossa on "voltteja".

    • Monopolowy

      Mukava paikka äijäporukka reissulle,baareja riittää. Takavuosina huijasivat niin että tyttö lyöttäyty matkaan kadulta ja ehdotti baariin menoa, hinnat oli tietenkin tähtitieteelliset kun laskun aika tuli,sillei poliisikaan mahtanu mitään kun kaikki luki listassa, mutta kukas sitä kaljaa tilatessa rarkistaa.Sieltä ei maksamatta lähdetty, ystävällinen ovimies talutti automaatille. Jos naisiin taas lähtee ei Saksaa parempaa paikkaa olekkaan.Se Reepebahn nyt vaan kannattaa jättää suosilla ja selvittää halvemmat paikat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe