nyt kun rupesi lunta satamaan, niin olis mukava lukea muisteloita entisiltä nuorilta jotka liikuskeli kaupungilla,huparilla ym. esim80-luvun loppu- 90-luvulla, kommmelluksia tai ihan mitä vain...,
muisteloja..
blackmind7
17328
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Penikat muistelevat eilistä. Toista se oli silloin kultaisella 60-luvulla...
häh...
Silloin kaikki oli toisin, ei kulutettu päivää istumalla tietokoneen ääressä ja kirjoittelemassa suomi24:een.
Sai lorvailla pitkin katuja ilman mitään some-villitystä. Ei tietokoneita, kännyköitä jne..
silloin uskalti kävellä yöllä pois kartsalta,ei tarvinnu pelätä mitään.
Mikä nykyään pelottaa?
Uskaltaa nykyäänkin, kunhan on ysimillinen housunkauluksessa.
mikä tissiposki....mikset nyt uskalla?
kerran 90-luvulla tuli paskahätä kapakassa, en viittiny nousta pöydästä vaan paskoin alleni, sitten syytin kovaan ääneen yhtä akkaa että hyi saatana kun tunkee paskkaa.
akka oli hädissään ja nolona ja lähti pois, minä ryyppäsin paska housussa loppuillan. tosi kivaa oli ennen,
oliko ihan jussila..
Olen muuten J-Pennasen kaveri.
hanki ELÄMÄ.
Joku vanhempi mies meni jokeen. Löytyi kuoleena. Mustiin pukeutuneet punkkarit liikuskelivat ja istuivat Huparin ympäristössä.
Kainuun käräjäoikeus on tuominnut 34-vuotiaan Kari Matti Tapio Pennasen kolmen vuoden vankeuteen tapon yrityksestä, kahdesta pahoinpitelystä ja vahingonteosta.
http://www.kainuunsanomat.fi/kainuun-sanomat/kainuu/puukottajalle-kolme-vuotta-vankeutta/
Pippa Middleton kävi Vuokatissa ja pääsin osille. Pippan persé on se värkkien värkki!
kesäniemen uimakopissa juotiin marjaviiniä ja poliisi tuli ja kaatoi maahan ,taisi siinä pari tyttökin olla seurana. sitten lähettiin kävelemään kaupunkia kohti kun ei ollut enää mitä juoda. noin suurin piirtein yksityiskohtia enemmän tarkentamatta.
Onnelan mökeillä juotiin myös :)