Ulkomailta tulevat rikolliset

suomi nousuun

Käyttävät hyväkseen Suomen "oikeusjärjestelmää". Esim. latvialaiset, liettualaiset ja eestiläiset rikolliset nauravat ehdonalaisille tuomoille; tietäähän se pääsyä täysihoitoon, joka voittaa kirjaimellisesti sikäläiset kotiolot.

Esimerkiksi Lahdessa rautakaupassa toistamiseen ryöstöä yrittäneet jäivät kiinni. Tavaraa oli 2000€:n edestä. Oikeudenkäyntikulut maksoivat 7300€. Niin, ja ne oikeudenkäyntikulut maksaa Suomen valtio, eli veronmaksajat.
Toiset rosvot (asianajajat) nettosivat mukavasti.

Käsittämätöntä, että veronmaksajien pitää maksaa rikollisten oikeudenkäyntikulut!
Niin, vai onko se sittenkään käsittämätöntä; maata johtaa untuvikot. Untuvikot, jotka eivät todellakaan aja kansan etua.

Ehdotus: kun on osoitettavissa, että ulkomaalainen rikollinen on syyllistynyt rikokseen Suomessa, toimitaan seuraavasti. Rikollinen korvaa aiheuttamansa vahingon joko rahalla tai työllä. Vahingot, sekä oikeudenkäyntikulut.

Lisäksi hän maksaa etukäteen kuljetuksen maasta pois. Poiskuljetus Baja-maja tyyppisessä metallisessa kontissa, jossa kuivakäymälä ja ämpärillinen vettä.
Talviaikaan lisävarusteeva viltti ( joka myös etukäteen peritty ko. kriminaalilta).

Satamassa ennen kontin sulkemista poltetaan "criminal" lähtijän per.....see....seen, yksittäiskirjaimin ja isolla fontilla.
Elinikäinen maahantulokielto.
Mukaan voi laittaa vaseliinia ( joka myös etukäteen maksettu) tuubin.
Siinä sitten kun mtkustaa kotimaahansa ja rasvailee kipeää takamustaan, on aikaa miettiä mitä tuli tehtyä.

Voisi herätä kunnioitus Suomea kohtaan....ei se olekaan lässyjen maa.....

Kotimaiset rikolliset voi piestä kunnolla ja lähettää ryssälään; onhan ryssä velkaa Suomelle ; provosoi Mainilan lakakset, ts. aloitti sodan. Ja kehtasi vielä maksattaa Suomelle sotakorvaukset.

Vankeinhoitoa voisi myös kilpailuttaa; Venäjä, Liettua, Latvia......mikseipä Pohjois-Korea.

Olisi aika saada retkut kuriin, jotta rehelliset kansalaiset saisivat edes heiltä rauhan.
Untuvikko-ongelma lienee pysyy, siitä pitävät huolen ne tyhmät, jotka äänestävät
kokoomusta ja mitäänsanomattomia sosdemejä.....

0

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

        Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
        Maailman menoa
        26
        4879
      2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

        Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
        Maailman menoa
        254
        4569
      3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

        ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
        Maailman menoa
        45
        4385
      4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

        Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
        Maailman menoa
        66
        2390
      5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

        Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
        Köyhyys
        46
        1828
      6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

        🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
        Maailman menoa
        24
        1771
      7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

        Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
        Maailman menoa
        17
        1718
      8. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

        Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
        Maailman menoa
        77
        1694
      9. Oon kyllä välillä ollut susta

        Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
        Ikävä
        105
        1427
      10. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

        Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
        Tv-sarjat
        12
        1424
      Aihe