Käyttävät hyväkseen Suomen "oikeusjärjestelmää". Esim. latvialaiset, liettualaiset ja eestiläiset rikolliset nauravat ehdonalaisille tuomoille; tietäähän se pääsyä täysihoitoon, joka voittaa kirjaimellisesti sikäläiset kotiolot.
Esimerkiksi Lahdessa rautakaupassa toistamiseen ryöstöä yrittäneet jäivät kiinni. Tavaraa oli 2000€:n edestä. Oikeudenkäyntikulut maksoivat 7300€. Niin, ja ne oikeudenkäyntikulut maksaa Suomen valtio, eli veronmaksajat.
Toiset rosvot (asianajajat) nettosivat mukavasti.
Käsittämätöntä, että veronmaksajien pitää maksaa rikollisten oikeudenkäyntikulut!
Niin, vai onko se sittenkään käsittämätöntä; maata johtaa untuvikot. Untuvikot, jotka eivät todellakaan aja kansan etua.
Ehdotus: kun on osoitettavissa, että ulkomaalainen rikollinen on syyllistynyt rikokseen Suomessa, toimitaan seuraavasti. Rikollinen korvaa aiheuttamansa vahingon joko rahalla tai työllä. Vahingot, sekä oikeudenkäyntikulut.
Lisäksi hän maksaa etukäteen kuljetuksen maasta pois. Poiskuljetus Baja-maja tyyppisessä metallisessa kontissa, jossa kuivakäymälä ja ämpärillinen vettä.
Talviaikaan lisävarusteeva viltti ( joka myös etukäteen peritty ko. kriminaalilta).
Satamassa ennen kontin sulkemista poltetaan "criminal" lähtijän per.....see....seen, yksittäiskirjaimin ja isolla fontilla.
Elinikäinen maahantulokielto.
Mukaan voi laittaa vaseliinia ( joka myös etukäteen maksettu) tuubin.
Siinä sitten kun mtkustaa kotimaahansa ja rasvailee kipeää takamustaan, on aikaa miettiä mitä tuli tehtyä.
Voisi herätä kunnioitus Suomea kohtaan....ei se olekaan lässyjen maa.....
Kotimaiset rikolliset voi piestä kunnolla ja lähettää ryssälään; onhan ryssä velkaa Suomelle ; provosoi Mainilan lakakset, ts. aloitti sodan. Ja kehtasi vielä maksattaa Suomelle sotakorvaukset.
Vankeinhoitoa voisi myös kilpailuttaa; Venäjä, Liettua, Latvia......mikseipä Pohjois-Korea.
Olisi aika saada retkut kuriin, jotta rehelliset kansalaiset saisivat edes heiltä rauhan.
Untuvikko-ongelma lienee pysyy, siitä pitävät huolen ne tyhmät, jotka äänestävät
kokoomusta ja mitäänsanomattomia sosdemejä.....
Ulkomailta tulevat rikolliset
suomi nousuun
0
181
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723023
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322275- 792168
- 951976
- 351775
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171507Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301350Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329