Käyttävät hyväkseen Suomen "oikeusjärjestelmää". Esim. latvialaiset, liettualaiset ja eestiläiset rikolliset nauravat ehdonalaisille tuomoille; tietäähän se pääsyä täysihoitoon, joka voittaa kirjaimellisesti sikäläiset kotiolot.
Esimerkiksi Lahdessa rautakaupassa toistamiseen ryöstöä yrittäneet jäivät kiinni. Tavaraa oli 2000€:n edestä. Oikeudenkäyntikulut maksoivat 7300€. Niin, ja ne oikeudenkäyntikulut maksaa Suomen valtio, eli veronmaksajat.
Toiset rosvot (asianajajat) nettosivat mukavasti.
Käsittämätöntä, että veronmaksajien pitää maksaa rikollisten oikeudenkäyntikulut!
Niin, vai onko se sittenkään käsittämätöntä; maata johtaa untuvikot. Untuvikot, jotka eivät todellakaan aja kansan etua.
Ehdotus: kun on osoitettavissa, että ulkomaalainen rikollinen on syyllistynyt rikokseen Suomessa, toimitaan seuraavasti. Rikollinen korvaa aiheuttamansa vahingon joko rahalla tai työllä. Vahingot, sekä oikeudenkäyntikulut.
Lisäksi hän maksaa etukäteen kuljetuksen maasta pois. Poiskuljetus Baja-maja tyyppisessä metallisessa kontissa, jossa kuivakäymälä ja ämpärillinen vettä.
Talviaikaan lisävarusteeva viltti ( joka myös etukäteen peritty ko. kriminaalilta).
Satamassa ennen kontin sulkemista poltetaan "criminal" lähtijän per.....see....seen, yksittäiskirjaimin ja isolla fontilla.
Elinikäinen maahantulokielto.
Mukaan voi laittaa vaseliinia ( joka myös etukäteen maksettu) tuubin.
Siinä sitten kun mtkustaa kotimaahansa ja rasvailee kipeää takamustaan, on aikaa miettiä mitä tuli tehtyä.
Voisi herätä kunnioitus Suomea kohtaan....ei se olekaan lässyjen maa.....
Kotimaiset rikolliset voi piestä kunnolla ja lähettää ryssälään; onhan ryssä velkaa Suomelle ; provosoi Mainilan lakakset, ts. aloitti sodan. Ja kehtasi vielä maksattaa Suomelle sotakorvaukset.
Vankeinhoitoa voisi myös kilpailuttaa; Venäjä, Liettua, Latvia......mikseipä Pohjois-Korea.
Olisi aika saada retkut kuriin, jotta rehelliset kansalaiset saisivat edes heiltä rauhan.
Untuvikko-ongelma lienee pysyy, siitä pitävät huolen ne tyhmät, jotka äänestävät
kokoomusta ja mitäänsanomattomia sosdemejä.....
Ulkomailta tulevat rikolliset
suomi nousuun
0
251
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931462
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138923- 85892
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?57883- 53806
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t255693Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10690Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä334664Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58654Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74626