Meillä oli kylpyhuoneremontti, ja laitoin saunavahan paneeleihin,huomasin vahaa meni laatoille, sain pyyhittyä pois mutta rapsutin lattialaatan saumasta myös mutta siitä ei taho lähtee millää. Kannattasko saumata kyseinen paikka uudestaa vai haittaako yleisesti paljon että raputin saumaa vahingossa pois. Uskaltaako kuinka paljon rapsuttaa esim. veitsellä ettei sauma irtoa? tai vaikka sauma irtoaisikin onhan siellä vesieristeet ja laastit ettei kosteutta pääse. Mutta onko konsteja millä saunavaha irtoasi?
Kylpyhuoneremontti Saumassa maalia/vahaa rapsutus poisto.
saumassa maalia
1
235
Vastaukset
- eristys
Eipä se haittaa että sauma irtoaisikin, vai meinaatko että kun suomessa miljoonia koteja kun vähä sauma irtoaa ni joka kerta omistaja saumaa heti. Siellä on kuitenkin laastit ja kosteuseristeet.
Sauman tarkoitus lähinnä on että on siisti tottahan on myös että sauma estää myös kosteutta mutta jos esim. 1cm. mittaisen pätkän rapsutit saumaa vahingossa pois ei haittaa mitään vaikka kaatasit siihen 100l vettä päälle,'
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703099
- 612467
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562106- 541897
Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1931873- 401554
- 401520
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141223EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391148- 61063