Eli siis minulla on n. 10kk vanha Nokia Lumia 625, kosketusnäyttö toimii moitteettomasti mutta jostain syystä alanäppäimet (takaisin nuoli, aloitusnäyttö, internet haku) siinä mustalla pohjalla ei toimi, eivät suostu ottamaan kosketusta, mikähän vikana ja miten saisi korjattua?
Nokia Lumia 625 alanäppäimet eivät toimi?
Mikähänvikana?
3185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kokeile soft resettiä eli paina volume alas ja virtanappia yhtäaikaa n.10s kunnes puhelin käynnistyy uudelleen,tämä vastaa akun irrotusta siinä kun ei ole irrotettava akku,jos tuo ei auta palauta oletusasetukset asetukset>tietoja.Soft reset ei hävitä mitään tietoja.Näm tuttuja konsteja jotka yleensä auttaa.
Ei toiminut kumpikaan.. :/ Nyt ei kosketusnäytön alaosakaan enää toimi, mikähän tässä on nyt vikana? Ei opiskelijana rahaa olisi uuttakaan puhelinta ostaa.. :/
Taitaa olla huoltokamaa. Takuuseen voi mennä jos vika ei ole itse aiheutettu.