VÄRIEKSPERTIT tänne!!! kiitos

Miten erottaa isabellan ja madagaskarin (myös viittakuviolla)? Mitä eroja??? KUVIA KIITOS!!!!!!
Löytyykö jostain taulukkoa siitä miten värit yleensä periytyy? Myös muut väritaulukot on tervetulleita:) help!!!
1160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos madagaskarin sävy oli tummanruskea, niin isabellalla se on vaalea kellanruskea.
Madagaskarilla silmät on tummanruskeat ja kynnet ruskeat. Kun taas isabellalla silmät ovat harmaansiniset ja kynnet vaaleat. :)
Katsopa www.kaniyhdistys.com sieltä löytyy ainakin jotain kuvia. Mun sivuilta löytyy myös infoa väreistä ja jotain kuvia (tällä hetkellä aika köyhästi) http://www.kanienkotikolo.urli.net

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pupu kainalossa kirjoitti:

Miten erottaa isabellan ja madagaskarin (myös viittakuviolla)? Mitä eroja??? KUVIA KIITOS!!!!!!
Löytyykö jostain taulukkoa siitä miten värit yleensä periytyy? Myös muut väritaulukot on tervetulleita:) help!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu