Tammikuussa hinnat korkeimmillaan. Vinkatkaapa alle 100 euron vrk hintaista majoitusta koh lantalle. Lähellä rantaa.
Haussa siisti ja edullinen majoitus koh lantalle?
15
314
Vastaukset
- paljon
Hei. Voisitko vähän tarkentaa. Noilla kriteereillä ( alle 100 euroa ja lähellä rantaa ) tammikuun puolessa välissä Lantalta löytyy varmaan sata hotellia.
Ehdotan että katsot esim: http://www.booking.com,valitset muutaman mieleisesi ja kysyt onko niistä kokemuksia.
Suuri osa Lantan hotelleista on alle 100 € / yö. Se on siellä niin iso kasa rahaa, että varmasti löydät mieleisesi.
Hyviä lomia! - kiikkutuolisa
Aika vähän näitä nimenomaan hotelleja on sesonkiaikaan alle sadalla eurolla. Ainakin mitä näitä varaussivustoja katsoo. Ei löydy kyllä sataa hotellia.. siksipä ajattelin kysyä täältä kävijöiltä näistä halvemmista vinkkejä, löytyisikö?
- Musclemax
En tiedä minkälaista majoitusta etsit, mutta hinta/laatu/sijainti on kohdallaan ainakin Banana Garden Home -bungaloweissa. Varaus onnistuu sähköpostilla ja maksu paikan päällä. Yksinkertaiset bungalowit melkeinpä rannalla, hyvin yksinkertainen aamupala, joka tarjoillaan oman mökin terassille, huippu sijainti ja ystävällinen palvelu, jopa Thaimaan mittapuussa. Miinuksena, ettei ole omaa uima-allasta, naapurihotellin allasta voi käyttää muodollsita korvausta vastaan, jos sitä tarvitsee.
Hyvää lomaa - kyllä löytyy
Löytyy muuten yli 500 hotellia.
- Katso täältä
- Kiitokset
Iso kiitos ja syvä kumarrus Sinulle joka laitoit tuon linkin. Nyt on mukava katsella hotellia Krabilla.
- Katso täältä
Kiitos kiitoksista. Hyvää lomaa.
- höpötihöps
500 hotellia koh Lantalla? Älkää viitsikö, joku vielä uskoo..
- Tarkennus
Ei Lantalla, mutta Krabilla.
- kiikkutuolisa
Tarkennus, en kysynytkään nyt Krabista vaan Lantalle aiottiin mennä..
Katso täältä, kiitos linkistä.- Mikä palsta
Tämä on Krabin palsta. Lantalle ei ole omaa palstaa niin laitoin Krabin haun. Voithan sieltä katsoa vain Lantan hotelleja. Osaatko ?
- katso täältä
Tässä vain Lantan hotellit. Mukavia etsimisiä
http://hotels.partners.agoda.com/pages/agoda/default/DestinationSearchResult.aspx?asq=XRx9uliY3PqNNPJyhm8DBVjoJidNXo1qWmsCsr2CfIV5yfGdqAU6rzwmKSop/UxIm238nhVe8lJLvjqOgMJnCeREq/ywSl7ab AtJ6xhGEUDpCQtzUSq1vDTEpXFtpIZhJ0oKVk dzY0/uSk0F6Alx/FhiUG2XmpIY/IaU4oe2E=&tick=635478718834 - PetePhuket
katso täältä kirjoitti:
Tässä vain Lantan hotellit. Mukavia etsimisiä
http://hotels.partners.agoda.com/pages/agoda/default/DestinationSearchResult.aspx?asq=XRx9uliY3PqNNPJyhm8DBVjoJidNXo1qWmsCsr2CfIV5yfGdqAU6rzwmKSop/UxIm238nhVe8lJLvjqOgMJnCeREq/ywSl7ab AtJ6xhGEUDpCQtzUSq1vDTEpXFtpIZhJ0oKVk dzY0/uSk0F6Alx/FhiUG2XmpIY/IaU4oe2E=&tick=635478718834Sen verran lisäystä, että Lantalla on paljon halvempia hotelleja, jotka eivät operoi noiden hakurobottien kautta vaan myyvät pelkästään suorilla kontakteilla. Niistä löytyy ihan helmiäkin paikkoja. Kannattaa siis myös nämä muistaa ja esim. Tripadvisor on siinä hyvä. Mutta ei kannata stressata, tuohon ekaan linkkiin kun muuttaa kohteeksi Lantan, niin näkyy heti tulevan oikein hyviä vaihtoehtoja kärkeen.
- Suosittelisin
Tuo haullakin löytyvä Andaman Lanta Resort on todella hyvä hinta/laatu-suhteeltaan. Sijainti loistava. Kannattaa ottaa huone altaan puolelta. Asiallinen aamupala, siisti hotelli.
- Tässä
Lanta Sea house. Hyvällä sijainti ja siisti paikka.
www.seahouseresort.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191652
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991488Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36901Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29859Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38811Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50776Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43728Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56728Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37720Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37690