Haussa siisti ja edullinen majoitus koh lantalle?

kiikkutuolisa

Tammikuussa hinnat korkeimmillaan. Vinkatkaapa alle 100 euron vrk hintaista majoitusta koh lantalle. Lähellä rantaa.

15

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paljon

      Hei. Voisitko vähän tarkentaa. Noilla kriteereillä ( alle 100 euroa ja lähellä rantaa ) tammikuun puolessa välissä Lantalta löytyy varmaan sata hotellia.

      Ehdotan että katsot esim: http://www.booking.com,valitset muutaman mieleisesi ja kysyt onko niistä kokemuksia.

      Suuri osa Lantan hotelleista on alle 100 € / yö. Se on siellä niin iso kasa rahaa, että varmasti löydät mieleisesi.

      Hyviä lomia!

    • kiikkutuolisa

      Aika vähän näitä nimenomaan hotelleja on sesonkiaikaan alle sadalla eurolla. Ainakin mitä näitä varaussivustoja katsoo. Ei löydy kyllä sataa hotellia.. siksipä ajattelin kysyä täältä kävijöiltä näistä halvemmista vinkkejä, löytyisikö?

      • Musclemax

        En tiedä minkälaista majoitusta etsit, mutta hinta/laatu/sijainti on kohdallaan ainakin Banana Garden Home -bungaloweissa. Varaus onnistuu sähköpostilla ja maksu paikan päällä. Yksinkertaiset bungalowit melkeinpä rannalla, hyvin yksinkertainen aamupala, joka tarjoillaan oman mökin terassille, huippu sijainti ja ystävällinen palvelu, jopa Thaimaan mittapuussa. Miinuksena, ettei ole omaa uima-allasta, naapurihotellin allasta voi käyttää muodollsita korvausta vastaan, jos sitä tarvitsee.

        Hyvää lomaa


      • kyllä löytyy

        Löytyy muuten yli 500 hotellia.


    • Katso täältä

      http://www.hotelscombined.com/SearchResults.aspx?destination=place:Krabi&checkin=2015-03-01&checkout=2015-03-23&Rooms=1&adults_1=2&languageCode=FI¤cyCode=EUR#languageCode=FI¤cyCode=EUR&destination=place:Krabi&radius=0km&checkin=2015-03-01&checkout=2015-03-23&Rooms=1&adults_1=2&pageSize=15&pageIndex=0&sort=MinRate-asc&showSoldOut=false&deals=0&scroll=0&mapState=expanded=0

      vaihdat vain päivämäärät mieleiseksi

      • Kiitokset

        Iso kiitos ja syvä kumarrus Sinulle joka laitoit tuon linkin. Nyt on mukava katsella hotellia Krabilla.


    • Katso täältä

      Kiitos kiitoksista. Hyvää lomaa.

    • höpötihöps

      500 hotellia koh Lantalla? Älkää viitsikö, joku vielä uskoo..

      • Tarkennus

        Ei Lantalla, mutta Krabilla.


    • kiikkutuolisa

      Tarkennus, en kysynytkään nyt Krabista vaan Lantalle aiottiin mennä..

      Katso täältä, kiitos linkistä.

      • Mikä palsta

        Tämä on Krabin palsta. Lantalle ei ole omaa palstaa niin laitoin Krabin haun. Voithan sieltä katsoa vain Lantan hotelleja. Osaatko ?


      • PetePhuket
        katso täältä kirjoitti:

        Tässä vain Lantan hotellit. Mukavia etsimisiä
        http://hotels.partners.agoda.com/pages/agoda/default/DestinationSearchResult.aspx?asq=XRx9uliY3PqNNPJyhm8DBVjoJidNXo1qWmsCsr2CfIV5yfGdqAU6rzwmKSop/UxIm238nhVe8lJLvjqOgMJnCeREq/ywSl7ab AtJ6xhGEUDpCQtzUSq1vDTEpXFtpIZhJ0oKVk dzY0/uSk0F6Alx/FhiUG2XmpIY/IaU4oe2E=&tick=635478718834

        Sen verran lisäystä, että Lantalla on paljon halvempia hotelleja, jotka eivät operoi noiden hakurobottien kautta vaan myyvät pelkästään suorilla kontakteilla. Niistä löytyy ihan helmiäkin paikkoja. Kannattaa siis myös nämä muistaa ja esim. Tripadvisor on siinä hyvä. Mutta ei kannata stressata, tuohon ekaan linkkiin kun muuttaa kohteeksi Lantan, niin näkyy heti tulevan oikein hyviä vaihtoehtoja kärkeen.


    • Suosittelisin

      Tuo haullakin löytyvä Andaman Lanta Resort on todella hyvä hinta/laatu-suhteeltaan. Sijainti loistava. Kannattaa ottaa huone altaan puolelta. Asiallinen aamupala, siisti hotelli.

    • Tässä

      Lanta Sea house. Hyvällä sijainti ja siisti paikka.

      www.seahouseresort.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      39
      6640
    2. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      89
      5232
    3. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      93
      4815
    4. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      6
      4649
    5. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      71
      4495
    6. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      22
      4086
    7. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      54
      4037
    8. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      150
      3959
    9. Miksi Marinin vasemmistohallitus ei tunnustanut Palestiinaa

      kun mahdollisuus oli? Nyt sitten vasemmisto-oppositio ulvoo yhtään ääneen, että Palestiina pitää tunnustaa - onpa tode
      Maailman menoa
      21
      3530
    10. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      17
      3417
    Aihe