Kun öljy alkoi olla vaarassa, Obamakin, tuo "uskovainen", alkoi murhaamaan vieraan maan kansalaisia saadakseen tavoitteensa. USA, diktatuuriöljymaat ja Ranska aloittivat sodan iskemällä sisällissodan osapuoliin Irakissa ja Syyriassa, jotka uhkasivat öljynsaantia. Sama sota jatkuu, minkä Bush aloitti ja nyt tuli todistetuksi, ettei Obama ollut sen parempi presidentti kuin Bushkaan. Öljy, öljy, öljy on Amerikan Yhdysvaltain Jumala.
Tätä laitonta USAn vetämää sotaretkeä vastaan kaikkien muitten maiden maiden tulisi liittoutua. Onhan tosi ikävää elää maailmassa, missä tietyt maat hyökkäävät ryöstellen, tappaen ja terrorisoiden vastoin kansainvälistä oikeutta itsenäisiin valtioihin.
Britanniakin liittymässä USAn uuteen/samaan öljynryöstösotaan
4
137
Vastaukset
- tsimb
Jep. Toivottavasti Isis iskee niin rajusti että nää USA-Nato-pölhökustaat viimeinkin katoavat kartalta.
- veli t.
Pentagon maalaa pirunkuvia Isisistä kuten aina ennen muitakin valloitussotiaan. Ja vaikka Isis olisi piru, vielä pirumpaa on hyökätä toiseen maahan.
Harvoihin sisällissotiin puututaan noin aktiivisesti. Taustalta löytyy tietenkin öljy. Siinä ihmishenget ovat mitättömässä kurssissa jenkeillä sun muilla paskoilla. - marja-liisa n.
Olette oikeassa. Suomen ei saisi missään tapauksessa liittyä USAn rosvojoukkoihin. Emmehän halua pommeja tänne?
- toiveikas toivo
Toivottavasti irakin sota viimeinkin siirtyisi jenkkien maaperälle. Loppuis uhot ja murhat ja ryöstöt pitkin maalimaa kun maa kustaisiin täysin olemattomiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2353279Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3582941Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141957Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121493- 1221456
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4671370Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S01370