En ole varmaan kohta puoleen vuoteen päässyt tietokoneella suomi24 chattiin. Aina kun yritän astua huoneeseen tietokoneella lataa pitkään ja ruutu valkoisena ja lopulta heivaa pois. Olen päässyt vain tabletilla s24 chattiin eikä silläkään aukottomasti toimi, ei päivity niin helposti keskustelu.
Olen kokeillut tietokoneella eri selaimia ja toisellakin tietokoneella yrittänyt päästä chattiin, muttei onnistu.
Suomi24 chatti ei toimi
5
247
Vastaukset
- Missähän vika?
Samaa tehnyt viimeaikoina monilla muillakin.Emmekä siihen vastausta tunnu mistään saavan.Kummallinen ja tosi harmittava juttu.
Sama juttu, ruutu valkosena, lataa,lataa,lataa, ja aina kun kirjaudut ulos, näät ne, jotka olisivat halunneet chattaa vilauksella. Olen kokeillut kolmea eri selainta, ei vaikutusta.
- Yritän auttaa
Minulla oli pitkään sama ongelma; lataa ja lataa tai heitti ilmoituksen Invalid Parameters. Jostain näistä keskusteluista sain vinkin. Käytössäni on HP läppäri, Saunalahden 4G mobiililaajakaista ja Saunalahden turvapaketti. Koneessa W7 .
Menin SauniksenTurvapakettiin, avasin sen, sit menin tietoturvaan, avasin sen, kliksasin asetukset, josta löytyi palomuuri ja otin vain kruksin pois ruudusta: "älä anna sovellusten ladata haitallisia tiedostoja" ja sitten alhaalta klikkasin OK. Sitte käynnistin koneen uudelleen. Kirjautuminen aluksi pelitti S24 yläpalkin kirjautumisikkunasta mutta nyt myös suoraan kohdehuoneeseen. Laitan ruksin takaisin, kun en ole S24:ssä.- neiti x
Kiitos neuvosta, toimi! :)
- sama juttu
Minullakin on sama juttu. Sama juttu että olen yrittänyt monella eri selaimella. Minulla on sonera 3 G mobiililaajakaista ja sitten kun olen vanhempieni luona käymässä niin täällä on käytössä langaton nettiyhteys.... toimisikohan toi asetus juttu tässäkin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425841Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714575Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464342SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564121SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt893722Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613245SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352329Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422069En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131189
