joulu ohi,mitähän uusi-vuosi tuo,odotan ...
vapaa päivä
muodokas
19775
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Moi,Muodokas!
Sitä samaa minä odottelen...että mitä uusi vuosi tuo tullessaan...
Ehkä sopivaa aloittaa vaikkapa maileilla...
Eikös juu?
P.S. Voit, kuten myös muut mailailusta kiinnostuneet 35-45 v tyttöset, lähetellä maileja harmaan talven piristykseksi 40-miehelle!
xxxyyy
voisitko suomentaa,selkokielelle!
Tämä oli vain kokeilu siitä, että millainen ilmoitus täältä tulee sähköpostiin, kun tänne kirjoittelee...
Että silleen...
Löytyisikö kiinnostusta?
jos sinuun ei saa yhteyttä meilitse... Katos, täällä on myös sakkia joka ei ole ollenkaan sitä mitä väittää olevansa, ja se on vähän nakertanut yleistä kiinnostusta tällaisiin "keskusteluihin", huomaan. Harva tykkää olla räkäisen naurun kohteena...
Mitä itse uudelta vuodelta odotat ja onko sinulla vapaa päivä
huomenna lauantaina olis vapaata. tuutko wtc:n kuppilaan puolilta päivin?
odottelen siellä kahvikupposen ja munkin kera!
terveisin masa
ps. muista tekstari hyvissä ajoin!
masalle-38,sori en päässyt lukemaan konettani aikaisemmin.Vai wtchen kaffille,ikävä kyllä en asu ihan Helsingissä.Munkkikahvit kiinnostaa kyllä aina?Nyt olen lähdössä ansioon iltapv:llä.Moikka!
Valittaen ilmoitan, että WTC lakkasi stondaamasta 11. syyskuuta viime vuonna New Yorkin kaupungissa... Raunioille voi ehkä mennä termarin kaa, mutta ei se kovin romanttista ole.
*Blondius - aikamme johtava aate!*
sulta sitten riitää tuota älykkyyttä vaikka muille jakaa,jatka samaan tapaan,että on kivaa!ps.mikähän blondeissa kuitenkin viehättää niin pirusti?
...masa pani sua halvalla tolla wtc:llä, mä kerron sen sulle kun et ite hoksannut, ja sä sitten kiukuttelet mulle? Just joo. Älä suutu sille joka pitää sua pilkkanaan vaan sille joka sen kehtaa "paljastaa" - kiva asenne jolla pääsee pitkälle ja saa fiksuja kavereita.
WTC:stä kerrottiin muistaakseni telkussa ja lehdissä aika kovaäänisesti. Ei mun tarvi olla yhtään sua tai ketään muutakaan älykkäämpi jotta tietäisin sen menneen rikki. Selvä?
Käypä ensimmäistä kertaa elämässäsi Helsingissä, sieltä löytyy WTC, saa muuten hyvää kahvia ja munkkiakin. Tarjoan jos tulet, Repe;)
luulin ihan totta että... meillä päin ei ole muita WTC:itä kuin se joka romahti, eikä sekään ole meillä päin. Nyt maalaisuus harmittaa sen verran että pitäisi varmaan tulla ryystämään ne kahvit tassilta sokurinpala hampaissa. Tunnistat mut pussihousuista, vanerisesta matkalaukusta ja totaalieksyneestä ilmeestä.
Anteeksi siis muodokas ja hänelle vastannut urho... missäs se WTC muuten on ja pysyykö varmasti pystyssä?
Korvauksena hoopoilustani voin antaa 10 pisteen vinkin: kun käy pikkuautolla Messukeskuksessa, säästää aikaa, vaivaa ja rahaa parkkeeraamalla Käpylään kadunvarteen. Olematon kävelymatka eikä lainkaan jonoissa notkumista. (Onneksi tätä ei lue kovin moni.)
Mitäs mä messukeskuksessa tekisin, kysyn vaan? Puhe oli kahveella käynnistä!!
kyllä alkoi kahvi hammasta pakottaa,kuka auttaa?muut paitsi tuo repe voivat antaa vinkkejä,kiitos
en kyllä muista keskustelleeni mistään asiasta nimimerkki ??:n kanssa.
ikävää, ettet muista
Turussakin on...