Pelistä

Kääk

Eli kun peli on pakattu neljään osaan: cd1, cd2, cd3, cd4. Niin puretaanko ne kaikki vaan samaan kansioon vai pitääkö siinä kansiossakin olla eikseen alikansiot jokaselle cd:lle? Äskön purin ne kaikki vaan samaan ja rupes sekin epäillyttämään, kun se kysy muutaman kerran suunnilleen, että haluatko korvata "x" tiedoston tiedostolla "x". Valitsin vaan, etten halua. Järjestyksessä siis purin ne sinne kansioon.

Ongelma on sitten vaan se, etten saa peliä toimimaan. Installointi onnistui mutta kun yrittää käynnistää peliä se pyytää disc nelosta. Ja sitten kun yrittää sen crackin avulla, niin se sanoo ettei voi avata, koska jotain "x".dll tiedostoa ei löydy ja että pitäis installoilla uudestaan. Vaikka kyllä minä sen nimisen tiedoston sitten löysin sieltä jostain kansiosta. Eikä ole kiva asennella sitä lukuisia kertoja uudestaan koska se kestää hemmetin kauan yhelläkin kerralla. Onko neuvoja tähän probleemaan?

2

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sama

      Onneksi kukaan ei kerenny neuvomaan. Sain pelaamaan itse.

    • Toinen pelittäjä

      ongelman? Kertoisitko.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      50
      3395
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      34
      3045
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2761
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      42
      2503
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      51
      1955
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1599
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1297
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1231
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1080
    Aihe