Ystäväni on etsimässä kahta neitokakadua. Mahdollisimman nuoria ja mieluiten naaras ja uros. Värillä ei ollut kuulema väliä, kunhan niille voi opettaa uudet nimet ja ovat joko valmiiksi tai mahdollisuus saada käsikesyjä. Ei mieluiten sukua toisilleen.
Ystävä asuu Jyväskylässä, eli mieluiten ei yli 100km säteellä lähdetä hakemaan mutta jos ei ole muitakaan vaihtoehtoja niin voimme harkita.
Hinnasta voidaan sovita sitten tarkemmin mutta ei mieluiten yli 100 euroa (riippuu tietenkin väristä).
Ystäväni perheeseen kuuluu äiti, isä-puoli ja nuori sisar. Linnuilla olisi mahdollisuus lennellä asunnossa aina kun haluavat ja saisivat paljon seuraa päivittäin. Häkki on jo hankittu ja tavarat hankinnassa.
Jos tirppoja löytyy, ilmoittaa voi tähän alas tai sitten [email protected]
Etsitään kahta neitsikkaa!
negatable
0
188
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845900Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243527- 1592049
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2281977Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1741741Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821485Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571021- 671011
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21990Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109927